17 Olsztyńska Drużyna Harcerek „DOLINA"

Utworzono dnia 07.02.2018

Jesteśmy zastępem „Dzikie łabędzie”, zastępową jest Julia Waśk – Melisa. Do zastępu należą: Zosia Waśk – Sikorka, Zuzia Kolek – Uszatka. Naszą drużynową jest  wędr. Basia Makowska pwd., przyboczne to: trop. Milena Kurdyła oraz trop.Wiktoria Waśk. Do drużyny należą jeszcze zastępy: Silvestrium oraz Coccinelles.
18 września odbyła się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym pierwsza zbiórka naborowa do naszego zastępu. Powiększył się on o 2 harcerki Zosię i Zuzię. Spotykamy się raz w miesiącu, działamy dosyć prężnie. śpiewamy, wykonujemy powierzone nam zadania, gramy w gry terenowe. Oprócz tego bierzemy udział w akcji „Harcerze czytają dzieciom”, która organizowana jest przez przedszkole. Czytamy przedszkolakom bajki, baśnie, legendy; bawimy się wspólnie, tańczymy.
1 grudnia brałyśmy udział w Manewrach Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – byłyśmy pozorantkami. Akcja została zorganizowana w Gietrzwałdzie przez Obwód Warmińsko – Mazurski HOPR dla Okręgu Pomorskiego ZHR.
30 grudnia cała nasza drużyna spotkała się w Olsztynie na nocce, podczas której podsumowałyśmy mijający rok. Dzień rozpoczęłyśmy grą terenową ulicami miasta, wcześniej jednak miałyśmy zajęcia z posługiwania się mapą. Po raz pierwszy w wyjeździe brała udział nasza nowa harcerka – Zuzia. Tego dnia zyskałyśmy również nową przyboczną, którą została Wiktoria Waśk – Stokrotka.
W grudniu brałyśmy udział w akcji „Szlachetna Paczka”, wspólnie z Warmińskim Hufcem „Polna Droga” oraz przedszkolakami i uczniami ZS – P w Waplewie zebrałyśmy produkty spożywcze, chemiczne, plastyczne i przekazałyśmy je hm Małgorzacie Siergiej. Ona z kolei pięknie wszystko zapakowała i przekazała wolontariuszowi zajmującemu się „naszą” rodziną. Przed świętami wszystkie przygotowane przez nas paczki dotarły do rodziny pani Ewy. W podziękowaniu otrzymaliśmy list, który dostępny jest na stronie internetowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w zakładce 17 Olsztyńska Drużyna Harcerek „Dolina”.
25 stycznia spotkałyśmy się na zbiórce, na której rozmawiałyśmy o bezpieczeństwie podczas ferii oraz życiu Roberta Baden – Powella, obejrzałyśmy też prezentację przygotowaną przez Julię Waśk. Wcieliłyśmy się również w prezenterki pogody.

przyboczna trop. Wiktoria Waśk