Biwak drużyny w Waplewie

Utworzono dnia 31.05.2018

Od 4 do 6 maja brałyśmy udział w biwaku drużyny, który odbył się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Waplewie. Tematyką naszego spotkania było Powstanie Warszawskie. Aby lepiej poczuć klimat uszyłyśmy sobie opaski powstańcze.
W trakcie biwaku zastępowa zastępu Dzikie Łabędzie obchodziła swoje 14 urodziny. Z tej okazji przygotowała dla nas niespodziankę: pyszny, truskawkowy tort.
Kolejnego dnia dowiedziałyśmy się kilku ważnych rzeczy od pani Danuty Filipek, która walczyła w powstaniu i bardzo chętnie podzieliła się z nami swoimi wspomnieniami. Odbyła się także gra terenowa po Waplewie, której celem było poznanie bohaterów walki powstańczej. W rolę osób walczących w trakcie powstania wcielili się nasi koledzy z Waplewa.
W niedziele rano uczestniczyłyśmy w odpustowej mszy świętej, przygotowałyśmy liturgię słowa. Po zakończeniu mszy zorganizowałyśmy kiermasz ciast , upieczonych samodzielnie podczas biwaku. Wszystkim bardzo smakowały nasze wypieki. Przy dźwiękach gitary i naszego śpiewu wszystkie ciasta szybko znalazły nabywców.
To był mile spędzony czas w gronie naszej Drużyny. Bardzo się cieszymy, że nasze najmłodsze harcerki Matylda i Waneska spędziły z nami ten wspaniały czas.
Bardzo dziękujemy panu dyrektorowi Piotrowi Kolek za udostępnienie nam szkoły, księdzu Jerzemu Mazur za wsparcie naszej akcji, księdzu Wojciechowi Kotowicz za uśmiech, radość i miłe słowa, mieszkańcom Waplewa za to, że  kolejny raz „dołożyli” cegiełkę do naszego obozu.

Biwak drużyny w Waplewie

Utworzono dnia 31.05.2018, 15:48