Tropem Wilczym - bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych 2018

Utworzono dnia 15.03.2018

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia składamy hołd niezłomnym bohaterom antykomunistycznego podziemia – wyklętym za obronę naszej niepodległości.
4 marca 2018 nasza 17 Olsztyńska Drużyna Harcerek „Dolina” wzięła udział w VI edycji biegu Tropem Wilczym w Olsztynie na Stadionie Leśnym. W Olsztynie bieg odbył się po raz trzeci, jego organizacji podjął się Warmińsko – Mazurski Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej. Wszyscy, harcerze i harcerki włączyli się w pomoc: pełnili służbę medyczną, przygotowywali ciepłe posiłki, ciasta, herbatę.
Nasze harcerki pomimo mrozu z gorącymi sercami i ciepłymi uśmiechami stawiły się z samego rana na służbę. Przygotowały kawiarenkę, w której po skończonym biegu wszyscy mogli posilić się gorącą zupą, herbatą i pysznym ciastem. Przed startem ratownicy HOPR uczyli wszystkich chętnych udzielania pierwszej pomocy. Nasza najmłodsza harcerka Zosia dzielnie reprezentowała nas podczas biegu (harcerki w tym czasie podgrzewały zupę, a ja, jako ratownik HOPR, pilnowałam, aby na trasie wszyscy byli bezpieczni). Trasa biegu prowadziła leśnymi drogami Lasu Miejskiego, do wyboru były dwa dystanse: 1963 metry – rok, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak PS. Lalek oraz 5 km. Nasze harcerki biegły 1963m, nie było to łatwe zadanie, ale wszyscy dali radę, wszyscy ukończyli bieg i otrzymali pamiątkowe medale, certyfikaty i niespodzianki od organizatorów.
Jesteśmy bardzo zadowolone, że mogłyśmy ten dzień spędzić właśnie tutaj. Mamy nadzieję, że spotkamy się u znowu w przyszłym roku i będzie nas jeszcze więcej.

przyboczna 17 ODH „Dolina” trop. Wiktoria Waśk

Tropem Wilczym - bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych