Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Aktualne wydarzenia z życia przedszkola

Czcionka:

AKTUALNOŚCI:

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Utworzono dnia 21.01.2019

17 stycznia odwiedzili nas niezwykli goście, nasze najukochańsze babcie i wspaniali dziadkowie. Okazja ku temu była, zbliża się przecież ich święto.
Punktualnie o 12.00 wszystkie przedszkolaki wkroczyły do pięknie przystrojonej i wypełnionej po brzegi sali, na której czekali przejęci dziadkowie. Zebranych gości przywitał Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Waplewie Piotr Kolek, który złożył życzenia wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta. Następnie głos zabrał Burmistrz Olsztynka  Mirosław Stegienko.

czytaj dalej na temat: DZIEŃ BABCI I DZIADKA

SERCE ZA ODWAGĘ

Utworzono dnia 11.01.2019

Uczniowie szkoły oraz przedszkolaki wzięły udział w III edycji przedświątecznej akcji pt.: „Serce za odwagę” pod patronatem Stowarzyszenia „Pro Patria – Lokalni Patrioci”, „Głos Bohatera” oraz Miejskiego Przedszkola nr 2 w Płocku. Jej celem było przygotowanie kartek świątecznych dla weteranów wojennych, które wręczone zostały bohaterom osobiście lub pocztą przez członków obu stowarzyszeń.

czytaj dalej na temat: SERCE ZA ODWAGĘ

„PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” – ZAKOŃCZENIE MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU

Utworzono dnia 11.01.2019

Od października do końca grudnia nasze przedszkole brało udział w międzynarodowym projekcie „Piękna nasza Polska cała”, którego autorką jest Ludmiła Fabiszewska, nauczyciel Przedszkola Miejskiego nr 2 w Aleksandrowie Łódzkim, pod patronatem miesięcznika Bliżej Przedszkola.

czytaj dalej na temat: „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” – ZAKOŃCZENIE MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Utworzono dnia 11.01.2019

Dnia 21.12.2018r. do naszego przedszkola przybył długo oczekiwany gość. Najpierw było słychać dzwonek, potem donośne „hou, hou, hou”i pojawił się on – ukochany Mikołaj.
Wszystkie dzieci powitały go głośnymi oklaskami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom, pracownikom przedszkola oraz rodzicom zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że wróci do nas za rok.

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Warsztaty w Miejskim Domu Kultury w Olsztynku

Utworzono dnia 11.01.2019

Święta Bożego Narodzenia są bardzo radosnym czasem, są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom…
Tuż przed świętami, nasze przedszkolaki odwiedziły Miejski Dom Kultury w Olsztynku. Wspólnie z p. Kamilą, która wcieliła się w postać elfa, rozmawiały na temat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, pisały listy do św. Mikołaja, robiły kartki świąteczne. 

czytaj dalej na temat: Warsztaty w Miejskim Domu Kultury w Olsztynku

KUCHENNE WARSZTATY Z MAŁYM MISIEM

Utworzono dnia 11.01.2019

W ramach projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” i w poszukiwaniu smaków odwiedziliśmy przedszkolną kuchnie, po to by poznać jej zagadki i sekrety.
​Na miejscu p. Sławka oprowadziła nas i zapoznała ze sprzętem, którego używa się w kuchni podczas przygotowania posiłków.

czytaj dalej na temat: KUCHENNE WARSZTATY Z MAŁYM MISIEM

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny