Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Aktualne wydarzenia z życia szkoły

AKTUALNOŚCI:

Międzynarodowy Dzień Koszuli

Utworzono dnia 21.01.2018

Koszula to ponadczasowy element garderoby. Poprawia prezencję i można dostosować ją do każdej okazji. Od wieków stanowiła podstawowy elegancki ubiór każdego mężczyzny. Początkowo były to ręcznie tkane sukna, tuniki, które na przestrzeni wieków ewoluowały w formie i kroju.
Dziś koszuli nie może zabraknąć także w damskiej szafie. Znana od dawna, pozwala wyglądać elegancko w każdej sytuacji bez względu na modę i panujące trendy.
Koszula doczekała się również swojego święta, które obchodzimy 13 stycznia.

 

czytaj dalej na temat: Międzynarodowy Dzień Koszuli

Warsztaty w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Olsztynie

Utworzono dnia 10.01.2018

Warsztaty w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Olsztynie

                             z udziałem klasy VII ZS-P w Waplewie

czytaj dalej na temat: Warsztaty w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Olsztynie

Klasa IIIb w bibliotece

Utworzono dnia 22.12.2017

Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia to magiczny świąteczny czas. W czasach kolorowych lampek i ozdób choinkowych zatracone są dawne zwyczaje i tradycyjne  własnoręcznie tworzenie ozdób choinkowych. Podczas zajęć w bibliotece uczniowie kl. IIIb mieli okazję spróbować swoich umiejętności wykonania ozdób choinkowych.

 

czytaj dalej na temat: Klasa IIIb w bibliotece

„Skrzypek na dachu” - wyjazd do teatru muzycznego

Utworzono dnia 22.12.2017

Grupa uczniów z naszej  szkoły w dn.14.12.17r. obejrzała  w Teatrze Muzycznym w Gdyni spektakl muzyczny pt: „Skrzypek na dachu”. Główny bohater Tewje, mieszkający z żoną i pięcioma córkami w Anatewce musi wybiera pomiędzy poszanowaniem tradycji, a szczęściem dzieci. Ubogi mleczarz, któremu wiara, nadzieja i modlitwa pozwalają z pogodą ducha znosić wszelkie przeciwności losu i stawiać  czoło trudnościom związanym z życiem, dokonuje wyborów, podejmuje decyzje
z naturalną pogodą i wiarą w harmonię otaczającego go świata.

 

czytaj dalej na temat: „Skrzypek na dachu” - wyjazd do teatru muzycznego

Wystawa świąteczna

Utworzono dnia 18.12.2017

Okres przedświąteczny sprzyja rozwijaniu kreatywności. W ramach plastyki w grudniu uczniowie kl. IV - VII wykonali tradycyjne ozdoby oraz papierowe dekoracje. Techniki zastosowane podczas zajęć usprawniają wśród uczniów koordynację wzrokowo – ruchową, rozwijają sprawność manualną, wpływają na tzw. myślenie konstrukcyjne, a przede wszystkim dają uczniom radość i satysfakcję z wykonanych prac.

   

czytaj dalej na temat: Wystawa świąteczna

DIDGERIDOO

Utworzono dnia 22.12.2017

Dnia 13.12.2017r. w świetlicy szkolnej gościliśmy Pana Łukasza Klimek, który zapoznał dzieci z historią i obyczajami aborygenów. Przez chwilę przenieśliśmy się do północnej Australii. Muzyka etniczna Australii należy do jednych z najciekawszych brzmień instrumentalnych wzbudzających niewątpliwie wiele emocji. Dźwięki wydobywane od setek lat na trąbach zwanych didgeridoo powodują niepowtarzalny klimat bezkresnych krajobrazów mało znanej Australii. 

 

 

czytaj dalej na temat: DIDGERIDOO

Zegar

Kalendarium

Luty 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Imieniny