Komunikat dotyczący rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

Utworzono dnia 21.05.2020

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty Minister Edukacji Narodowej wprowadził zmiany dotyczące postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w zakresie dotyczącym:

1. zasad składania zaświadczeń i orzeczeń do szkół prowadzących kształcenie zawodowe;
  2. terminów potwierdzania okoliczności wskazanych w oświadczeniach dołączonych do wniosku o przyjęcie do szkoły;
  3. terminów trybu odwoławczego;
  4. nieprzeprowadzania postępowania uzupełniającego;
  5. terminów postępowania rekrutacyjnego.

Szczegółowe informacje opublikowane są na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Olsztynie:

komunikat-dotyczacy-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-2020-2021-w-zwiazku-z-czasowym-ograniczeniem-funkcjonowania-jednostek-systemu-oswiaty/

Wciąż czekamy na harmonogram postępowania rekrutacyjnego, a także terminy składania dokumentów do klas I publicznych liceów ogólnokształcących, techników, branżowych szkół I stopnia i klas wstępnych. Zostaną one określone przez Ministra Edukacji Narodowej i podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej ministerstwa oraz na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Na bieżąco śledzimy komunikaty w tej sprawie i z pewnością udostępnimy je również na stronie internetowej naszego zespołu.

Marta Kuca