Bezpieczni w Sieci

Utworzono dnia 10.12.2018

BEZPIECZNI W SIECI to bardzo ważny temat, który realizowaliśmy w naszej świetlicy w ramach jednego z zadań konkursu: „ Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”.
W Internecie istnieje wiele potencjalnych zagrożeń, na które narażone jest każde dziecko. Głównym celem zajęć było poznanie sposobów ochrony przed niebezpiecznymi sytuacjami w Sieci. Rozmawialiśmy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, a także o zasadach kontaktu z nieznajomymi. Przestrzegaliśmy, że nie należy udostępniać swoich danych osobowych, adresu i numeru telefonu. Podczas zajęć uczniowie również wykonali informacyjny plakat, który ozdobili współczesnymi emotikonami, służącymi do wyrażania nastroju w Internecie.
Na jedne z zajęć został zaproszony policjant, pan komisarz Wiesław Koziorowski z KMP w Olsztynie. Omówił on z niezwykłą starannością zagrożenia czyhające na młodych ludzi. Pogadanka dotyczyła m.in. zagadnień związanych z „Niechcianymi i nieodpowiednimi treściami”, „Nękaniem w Internecie”, „Uzależnieniami od Internetu”. Zostały one dokładnie omówienie oraz połączone z radami, pozwalającymi na ich uniknięcie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Zadawały mnóstwo pytań, na które pan komisarz chętnie odpowiadał i udzielał wyjaśnień. Na koniec spotkania funkcjonariusz zaprezentował elementy wyposażenia policjanta. Każdy uczestnik spotkania mógł się im przyjrzeć z bliska. Była to nie lada atrakcja.
Dziękujemy bardzo panu komisarzowi za przybycie i poprowadzenie spotkania w niezwykle atrakcyjny i interesujący sposób. Chcielibyśmy wprowadzić cykl takich tematów zajęć, gdyż uświadamianie i informowanie o istniejących w Sieci zagrożeniach, to bardzo ważny proces w edukacji uczniów.

Bezpieczni w Sieci

Utworzono dnia 10.12.2018, 19:57