Konkurs Literacko – Plastyczny "MOJA KSIĄŻKA"

Utworzono dnia 24.02.2020

Żadne dzieło człowieka nie przeżyje książki
Cycero

Organizator:

Świetlica przy Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Henryka Jordana

Ul. Jagiełły 4

63-700 Krotoszyn

Cele konkursu:

1. Wspieranie talentów
  2. Wyzwalanie ciekawości poznawczej, ekspresji twórczej i kreatywności
  3. Kształtowanie wrażliwości językowej
  4. Wspomaganie wszechstronnego rozwoju osobowości uczniów poprzez pobudzenie procesu percepcji wizualnej oraz działalności plastycznej w oparciu o konwencję metodyki aktywnej
  5. Odkrywanie przyjemności z wyrażania samego siebie poprzez dzieło literacko – plastyczne

Warunki uczestnictwa:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkoły podstawowej i obejmuje grupy wiekowe:
  • Klasy I-III
  • Klasy IV-VI
  • Klasy VII-VIII
  1. Ilustrowana książeczka z opowiadaniami, bajkami, wierszami, komiks itp., wg własnego pomysłu dzieci. Tekst może być pisany (czytelnie) lub drukowany.
  2. Wielkość książek dowolna. Ilustracje mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną.
  3. W konkursie biorą udział tylko prace indywidualne. Prace zbiorowe nie będą brane pod uwagę.
  4. Prace nadesłane na konkurs muszą być pracami własnymi, nigdzie wcześniej niepublikowanymi, nieprzedstawianymi na innych konkursach. Nadesłanie książki jest jednoznaczne ze złożeniem deklaracji o tych faktach.
  5. Do książki należy dołączyć wypełnione przez rodzica (opiekuna prawnego) oświadczenie (zał.1). Prace nadesłane bez oświadczenia nie będą brały udziału w konkursie.
  6. Książki przechodzą na własność organizatora. Nadesłanie prac jest jednoznaczne z przekazaniem praw autorskich i oznacza udzielenie organizatorowi prawa do publicznej prezentacji nadesłanej książki.
  7. Autorzy nagrodzonych prac otrzymują nagrody rzeczowe i dyplomy, które prześlemy pocztą.
  8. Lista laureatów oraz zdjęcia nagrodzonych książek zostaną zamieszczone na stronie grupy „Nauczyciele świetlicy” na Facebooku.
  9. O wyłonieniu zwycięzców zadecyduje Komisja Konkursowa.
  10. Książeczki powinny być opatrzone metryczką umieszczoną na ostatniej stronie.
  11. Metryczka powinna zawierać:
  • Imię i nazwisko ucznia
  • Klasę
  • Dane placówki
  • Telefon placówki i opiekuna
  1. Termin nadsyłania prac upływa 27.03. 2020r. Prace prosimy nadsyłać na adres organizatora z dopiskiem Konkurs plastyczny „Moja książka”.
  2. O wynikach konkursu zawiadomimy telefonicznie do końca kwietnia 2020r.
  3.  Osoby odpowiedzialne oraz skład Komisji Konkursowej:

Katarzyna Statkiewicz

Lidia Bzdęga

Justyna Filipiak

Natalia Jarmużek

Pisanie książki zacznij od wymyślenia jakiejś historii. Może to być baśń, bajka, opowiadanie, komiks czy zbiór Twoich wierszy. Tekst niech będzie wzbogacony ilustracjami. Ilustracje możesz wykonać w różnych technikach – namalować farbami, narysować kredkami, zrobić kolaż z kolorowego papieru lub innych płaskich materiałów, wydzierankę albo wykleić kolorowe obrazki z gazet lub pocztówek.

Nie zapomnij o okładce, która przyciągnie uwagę czytelnika oraz o tytule, swoim imieniu i nazwisku, a także o dacie ukończenia książki.

Już teraz zacznij tworzyć swoją własną książkę!  :)