Projekt czytam z klasą

Utworzono dnia 08.10.2020

W roku szkolnym 2020/2021 nasza świetlica bierze udział w Projekcie edukacyjnym "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki".

Projekt wprowadzony został jako innowacja pedagogiczna w naszej szkole.

Tegoroczna edycja projektu ma zasięg międzynarodowy i skierowana jest do uczniów klas I-III.

W dobie dzisiejszych czasów, gdzie prym wiodą gry komputerowe i smartfony, bardzo ciężko jest zachęcić dzieci do czytania książek, a tym bardziej lektur. Aby zminimalizować problem i zainspirować dzieci do czytania, od 23 września 2020 r. wprowadzamy projekt edukacyjny autorstwa Honoraty Szaneckiej, upowszechniający czytelnictwo wśród uczniów klas I-III, którego założeniem jest zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną oraz wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym, a także rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.

Innowacja opiera się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem. Poprzez czytanie lektur, dzieci zgłębią również wiedzę na temat globalnego ocieplenia i jego wpływu na naszą planetę. Postacią przewodnią po projekcie jest mała chmurka Tosia, która ukaże dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęci uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Wszystko jest spójne z czytaną lekturą.

W projekcie pojawią się trzy moduły, z których każdy będzie bezpośrednio związany z porą roku (jesień, zima, wiosna). Projekt jest zgodny z podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021, a udział w projekcie jest wspaniałą okazją do rozwijania kompetencji kluczowych u uczniów.

Będziemy informowali o naszych działaniach. Zapraszamy do śledzenia naszej strony!

Monika Trochim

plakat na czerwonym tle z napisem "POTWIERDZENIE REALIZACJI MODUŁU MAŁA CHMURKA W KRAINIE DRZEW.  MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKU EDUKACYJNEGO CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI, OTRZYMUJE ŚWIETLICA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W WAPLEWIE

Utworzono dnia 21.06.2021, 22:08