Witamy w naszej świetlicy

Utworzono dnia 15.09.2018

WITAMY W NASZEJ ŚWIETLICY SZKOLNEJ!!!

Świetlica w naszej szkole to miejsce do spędzania wolnego czasu przed i po lekcjach, ale to także czas zdobywania cennych umiejętności i nowych doświadczeń.
Staramy się, żeby było to miejsce, gdzie uczymy się poznawać otaczający nas świat. Magiczne, przyjazne, bezpieczne – jak drugi dom, a przede wszystkim życzliwe wszystkim dzieciom.

„ W NASZEJ ŚWIETLICY NIGDY SIĘ NIE NUDZIMY”, bo nie ma czasu na nudę, zawsze coś ciekawego i interesującego się dzieje. Spędzony u nas czas to wspaniała przygoda, podczas której uczniowie odkrywają i ujawniają własne umiejętności, rozwijają swoje zainteresowania, zamiłowania i uzdolnienia głównie poprzez zabawę.

„ZABAWA JEST NAUKĄ, NAUKA –ZABAWĄ.

IM WIĘCEJ ZABAWY TYM WIĘCEJ NAUKI.” – Glenn Doman.

Chętnie i aktywnie pracujemy wycinamy, kleimy, czasami nawet czarujemy, czytamy, śpiewamy oraz odkrywamy sekrety świata. Podczas zajęć w świetlicy dzieci uczestniczą w różnego rodzaju grach i zabawach dydaktycznych. Organizowane są również zajęcia czytelnicze, ruchowe, umuzykalniające, multimedialne, relaksacyjne oraz zajęcia warsztatowe, ułatwiające naszym dzieciom poznanie świata emocji i uczuć. Jedną z głównych metod i form pracy z uczniami są zajęcia plastyczne. Twórczość plastyczna jest bardzo ważną formą działalności dziecka. W procesie tworzenia dziecko wyraża swoje myśli, sposób postrzegania świata, uzewnętrznia siebie, rozwija wyobraźnię oraz kształtuje poczucie estetyki. Dzieci również chętnie grają w gry planszowe, układają puzzle i klocki znajdujące się w sali szkolnej świetlicy oraz odrabiają lekcje. Jednocześnie dbając o porządek w sali wyrabiają w sobie nawyk poszanowania swojej własności i kolegów, mienia świetlicy i szkoły. Dzięki tym wszystkim działaniom czas spędzony w świetlicy jest zawsze miły, radosny i bezpieczny, a przede wszystkim jest wspaniałą, niekończącą się zabawą!

Witamy w naszej świetlicy

Utworzono dnia 15.09.2018, 19:03