Pomoc Polakom na Litwie

Utworzono dnia 18.12.2018

Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu włączyli się w akcję Szkoły Podstawowej nr 2 im. rtm. Witolda Pileckiego w Olsztynku i przygotowali 21 paczek dla uczniów polskich szkół na Litwie.

Paczki, oprócz zabawek i pomocy szkolnych, zawierały tradycyjne polskie słodkości oraz książki w języku polskim. Prezenty trafią tuż przed świętami do Gimnazjum im. ks. Józefa Obrembskiego (165 uczniów) w Mejszagole i dwóch szkół polskich (230 uczniów), które znajdują się na terenie  parafii Butrymańce.

Zbiórkę zabawek i książek przeprowadziliśmy dzięki akcji Samorządu Uczniowskiego, a słodycze i pomoce szkolne zakupiono ze środków zebranych ze sprzedaży ciast i ciasteczek podczas Międzynarodowego Dnia Wolontariatu (zebraliśmy 229zł). Dziękujemy również klasie IV a i wychowawczyni p. Katarzynie Rochoń, z której inicjatywy uczniowie również przygotowali paczki na ten cel.

Hanna Cieśla

Pomoc Polakom na Litwie