Wolontariat

Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest; Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Szkolne Koło Wolontariatu już ruszyło!

Dołącz do nas i Ty!

Spotkania odbywać się będą w miarę potrzeb w sali 33.

W każdej chwili możesz do nas dołączyć.

Opiekun: Hanna Cieśla

♥♥♥

Wolontariat – to bezpłatne, świadome i dobrowolne działanie na rzecz innych, wykraczające poza więzi rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

♥♥♥

Wolontariusz – osoba pracująca na zasadzie wolontariatu.

♥♥♥

Wolontariuszem może być każdy, w każdej dziedzinie życia społecznego, wszędzie tam, gdzie taka pomoc jest potrzebna.

♥♥♥

Szkolny Koło  Wolontariatu jest inicjatywą uczniów, skierowaną do ludzi młodych, którzy chcą pomagać najbardziej potrzebującym, reagować czynnie na potrzeby środowiska, inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym, wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne, kulturalne.

♥♥♥

Co potrzeba by zostać wolontariuszem? Głowa pełna pomysłów, Ręce chętne do roboty, Nogi gotowe do spieszenia z pomocą, Serce pełne życzliwości, Oczy wypatrujące potrzebujących. Bądź wolontariuszem!