„FESTIWAL NAUKI Z EKSPERYMENTAMI”

Utworzono dnia 05.07.2019, 11:08

„FESTIWAL NAUKI Z EKSPERYMENTAMI”

w ramach projektu

„AKADEMIA NOWOCZESNYCH SZKÓŁ GMINY OLSZTYNEK”

W ramach projektu „Akademia nowoczesnych szkół Gminy Olsztynek” uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie naukowym przygotowanym przez Uniwersytet Rozwoju pt. „Festiwal nauki z eksperymentami”.

W celu podniesienia kompetencji matematyczno – przyrodniczych oraz podstaw kreatywności i innowacyjności zostały zorganizowane zajęcia w szkole, w których uczestniczyli uczniowie biorący udział w projekcie. Pokaz promował nauki ścisłe wśród uczniów w bardzo atrakcyjnej i różnorodnej formie i odbywał się on z udziałem zaproszonych gości. Uczniowie obserwowali, badali, dociekali, odkrywali prawa i zależności otaczającego ich świata. Odbył się m.in. pokaz z ciekłym azotem, z suchym lodem, pokaz programowania robotów z klocków Lego, a także inne pokazy fizyczne i chemiczne. Uczniowie chętnie uczestniczyli w pokazie, byli bardzo zaangażowani i zainteresowani eksperymentami.

Hanna Cieśla, Szkolny Opiekun Projektu