Ołoszenie o Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania

Utworzono dnia 05.04.2022

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania   CELE KONKURSU: - upowszechnianie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, - podniesienie poziomu czytelnictwa, - rozwijanie zamiłowań i zainteresowań czytelniczych.  UCZESTNICY KONKURSU: Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły.  TERMIN I MIEJSCE KONKURSU: Konkurs odbędzie się 22.04.2022r. (piątek) w bibliotece szkolnej.  ZASADY KONKURSU: - konkurs ma charakter jednoetapowy, - uczniowie zgłaszają swój udział w konkursie w bibliotece szkolnej lub u wychowawcy do dnia 21.04.2022r. (czwartek), - reprezentanci klas przygotowują do konkursu wybrany fragment ulubionej książki, - prezentacja czytanego fragmentu nie może być dłuższa niż 3 minuty.  KRYTERIA OCENIANIA: - dykcja, - poprawność wymowy oraz dbałość o kulturę języka, - oryginalność interpretacyjna.     Uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe.