Waplewo 15, 11-015 Olsztynek

Jak korzystać z BIP

INSTRUKCJA OBSŁUGI BIP

Biuletyn Informacji Publicznej (BIP) to publikator teleinformatyczny służący powszechnemu udostępnianiu informacji publicznej, w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci Internet.

Zakres publikowanych informacji prezentuje menu po lewej stronie.

Przeglądanie stron

Aby przeglądać strony serwisu BIP wybierz z menu po lewej stronie ekranu interesujący Cię dział. Strony BIP publikowane są w dwóch stopniach zagłębienia – strona i jej podstrony, które zawierają informacje związane tematycznie z wybranym działem. Aby wyświetlić treść informacji publicznej na podstronie  - należ kliknąć na wybranej pozycji menu.

Na treść podstron składają się:

• nagłówek
  • treść zasadnicza w postaci tekstu oraz elementów dodatkowych, m.in. plików do pobrania.
  • informacja o dacie publikacji (aktualizacji) oraz przygotowania strony,

BIP wyposażony jest w wyszukiwarkę informacji, która jest narzędziem umożliwiającym znalezienie dowolnej informacji umieszczonej na stronach Biuletynu Informacji Publicznej.

Aby skorzystać z wyszukiwarki BIP należy w okienko wyszukiwarki wpisać szukaną frazę i kliknąć lupę lub nacisnąć klawisz „enter”. System umożliwia przeszukiwanie aktualnych dokumentów oraz opcjonalnie dokumentów archiwalnych.

W prawej części paska menu znajduje się metryczka z informacjami o dacie i autorze dokumentu, dacie publikacji, osobie publikującej, liczbie odsłon dokumentu a także odnośnik do funkcji wydruku stron oraz do rejestru zmian. Odsłony liczone są od pierwszej wersji dokumentu.

Utworzono dnia: 13.11.2017

Historia publikacji