E-MATERIAŁY WSPIERAJĄCE PROCES DORADZTWA ZAWODOWEGO

Utworzono dnia 17.12.2020

Na platformie edukacyjnej epodreczniki.pl/ pod kaflem DORADZTWO ZAWODOWE zostały udostępnione bezpłatne e-materiały z zakresu doradztwa zawodowego.

Zrzut ekranu strony głównej epodreczniki.pl Platformy edukacyjnej Ministerstwa Edukacji Narodowej z zaznaczonym w czerwona ramkę kaflem DORADZTWO ZAWODOWE

E-materiały zostały przygotowane w ramach Projektu „Przygotowanie i udostępnienie multimedialnych zasobów wspierających proces doradztwa zawodowego” POWR.02.14.00-00-1002/18, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.14 Rozwój narzędzi dla uczenia się przez całe życie.

Informacje zawodoznawcze przygotowane są zarówno dla uczniów, jak również nauczycieli, realizujących zadania z zakresu doradztwa zawodowego na poszczególnych etapach edukacji:

1. epodreczniki.pl/a/preorientacja-i-orientacja-zawodowa
  2. epodreczniki.pl/a/klasy-vii-i-viii-szkol-podstawowych

Na platformie dostępne są materiały zawierające informacje o systemie kształcenia w Polsce, informacje zawodoznawcze takie jak słownik pojęć, charakterystyki wielu zawodów, narzędzia i materiały wzbogacające warsztat pracy, propozycje narzędzi i materiałów rozszerzających informację zawodoznawczą, filmy zawodoznawcze oraz ćwiczenia i zadania do wykonania przez uczniów: quizy, puzzle, kolorowanki, gry edukacyjne online.

Uczniowie mogą wykorzystywać narzędzia na lekcji pod kierunkiem nauczyciela lub samodzielnie w domu.

Zachęcam do zapoznania się i korzystania.

Marta Kuca