Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Waplewie

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA ROK SZKOLNY 2020/2021
OGŁOSZENIA ROK SZKOLNY 2019/2020
OGŁOSZENIA ROK SZKOLNY 2018/2019 

OGŁOSZENIA ROK SZKOLNY 2017/2018


Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom składam najserdeczniejsze życzenia. Życzę radosnego dzieciństwa, prawdziwych przyjaciół, sukcesów w szkole oraz na drodze rozwoju swoich pasji i talentów. Niech każdy dzień będzie dla Was nową, pełną uśmiechu przygodą, niosącą wiele pozytywnych doświadczeń. Nie bójcie się marzyć, bo od marzeń wszystko się zaczyna! Miejcie jak najmniej ograniczeń, a "niemożliwe", żeby dla Was nie istniało! W imieniu własnym oraz wszystkich pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie Dyrektor Piotr Kolek 1. czerwca 2022 r.


Drodzy Ósmoklasiści, przed Wami ważny moment - egzaminy! Życzymy Wam pomyślności, wiary we własne możliwości i satysfakcjonujących Was wyników. Niech towarzyszy Wam optymizm i pozytywne myślenie. Powodzenia! Dyrekcja i Nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie


Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym  pt. ,, Portret sławnego polskiego dziecka”.  Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Waplewie. Przedmiotem konkursu jest wykonanie dowolną techniką plastyczną portretu sławnego polskiego dziecka. Bohaterem portretu może być aktualnie sławne dziecko lub sławne przed laty, będące teraz osobą dorosłą. Każdy uczestnik wykonuje jedną pracę w formacie A4. Prace należy podpisać na odwrocie następującymi danymi: własne imię i nazwisko oraz imię i nazwisko przedstawionego na portrecie dziecka. Prace przekazujemy wychowawcom lub p. Kalinie Wolszczak do 30. maja 2022 r. Oceny prac dokona komisja powołana przez organizatora wg następujących kryteriów: zgodność z tematyką, samodzielność wykonania, estetyka pracy.  Dla laureatów pierwszych trzech miejsc przewidziane są nagrody i dyplomy.


Zachęcamy do głosowania!

Nasze sześciolatki z Grupy Tygryski wzięły udział w konkursie "Wygraj plac zabaw od Radia Olsztyn", skierowanym do przedszkoli z województwa warmińsko-mazurskiego.

Miło nam poinformować, że ich praca została zakwalifikowana do drugiego etapu – głosowania.

Na poniższej stronie widnieje ona pod numerem 10.

Wszyscy mamy wpływ na to, kto zostanie nagrodzony. Każdego dnia można oddać 3 głosy z jednego adresu IP na wybraną przez siebie placówkę. Głosowanie rozpoczęło się 16. i potrwa do 30 maja.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia w nim udziału, codziennego oddawania głosów na pracę naszych przedszkolaków i przyczynienia się do wygranej:

Radio Olsztyn - glosowanie-na-plac-jak-marzenie


 Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Mirosława Stegienki Burmistrza Olsztynka. Łącząc się w żałobie, Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia i najszczersze kondolencje. W imieniu własnym i społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie Dyrektor Piotr Kolek


Konkurs plastyczno-zawodoznawczy dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Waplewie "A gdyby tak zostać..." Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie pracy plastycznej płaskiej w formacie A4, przedstawiającej w dowolny sposób interpretację zawodu leżącego w kręgu ich zainteresowań. Każdy z uczestników może złożyć maksymalnie jedną pracę. Prace należy przekazać do 14. maja 2022 r. wychowawcom lub p. Marcie Kucy. Konkurs przebiega w dwóch etapach: szkolnym i ogólnokrajowym. Prace ocenią komisje powołane przez organizatorów, biorąc pod uwagę zgodność z tematyką, estetykę i pomysłowość wykonania. Organizator na poziomie szkolnym przewiduje dyplomy i nagrody rzeczowe dla laureatów pierwszych trzech miejsc oraz wyróżnienia. Zwycięska praca weźmie udział w rozstrzygnięciu na poziomie ogólnopolskim. Waplewo 2022 r.


1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I –VIII naszej szkoły. 2. Format prac: A4 lub A3; technika wykonania dowolna. 3. Każdy z uczestników składa maksymalnie jedną pracę. 4. Jeden autor może złożyć jedną pracę plastyczną. 5. Każda praca powinna zawierać dane: imię, nazwisko autora oraz klasę. 6. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: - uczniowie klas 1-3 - uczniowie klas 4-8 7. Termin dostarczenia prac do nauczycieli religii: do 16 maja 2022r. 8. Przy ocenie prac brana będzie pod uwagę estetyka, samodzielność i pomysłowość wykonania pracy. Ogłoszenie wyników odbędzie się 18 maja 2022r. 9. Organizator przewiduje nagrody rzeczowe dla zdobywców pierwszych trzech miejsc oraz wyróżnienia. Każdy z uczestników otrzyma dyplom. 10. Kryteria oceny prac: zgodność z tematyką, estetyka pracy, oryginalność, samodzielność wykonania, ogólne wrażenie. 11. Prace ocenia komisja powołana przez organizatora. 12. Wystawa pokonkursowa odbędzie się na terenie szkoły.


Na tle budynku ZS-P w Waplewie ozdoby wielkanocne i kartka z życzeniami: Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę zdrowia i pogodnych dni, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia przyrody oraz wiary w sens życia, wiosennego nastroju w gronie najbliższych, pogody ducha na co dzień i radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. W imieniu własnym oraz społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie Dyrektor Piotr Kolek Wesołego Alleluja! Waplewo, 2022


Nad budynkiem ZS-P w Waplewie na tle nieba z wizerunkiem Mieszka I tekst: Pamiętamy... 14. kwietnia 966-2022 Święto Chrztu Polski to święto państwowe, które zostało ustanowione na pamiątkę tego istotnego wydarzenia w dziejach naszego Narodu i Państwa. WYWIEŚ FLAGĘ! Na dole na tle trawy tekst: Podobnie jak w przypadku innych świąt państwowych, w Święto Chrztu Polski na ulicach polskich miast, przed budynkami urzędów i instytucji publicznych, pojawiają się polskie flagi. Wszystkie osoby, które chcą uczcić ten dzień, również mogą wywiesić biało-czerwoną flagę w swoim oknie, na balkonie, czy przed domem.


"Nakręć się na pomaganie" - zdjęcie pamiątkowe darczyńców, dyrektora, licznej grupy uczniów oraz koordynatora SKW stojących przy czerwonym koszu na nakrętki w kształcie serca, znajdyjącym się przed budynkiem szkoły.

Dzięki działaniom naszej Rady Rodziców, a w szczególności dzięki Panu Przemysławowi Goc oraz sołtysowi Waplewa, Panu Mariuszowi Szczyglakowi, przed naszą szkołą stanęło ogromne czerwone serce przeznaczone na plastikowe nakrętki.

Kosz na nakrętki został ufundowany przez prezesa firmy 4IQ GROUP, Pana Marcina Chełstowskiego, za co bardzo dziękuje cała społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie, a w szczególności Szkolne Koło Wolontariatu, które jest organizatorem całorocznej akcji "Nakręć się na pomaganie".

Ideą naszej zbiórki jest pomoc dzieciom niepełnosprawnym, gdyż dochód ze sprzedaży nakrętek, przeznaczony jest na ich leczenie oraz rehabilitację.

Od kilku lat nasze Szkolne Koło Wolontariatu wspiera m.in. Ksawerego, mieszkańca naszej gminy, a także inne potrzebujące dzieci. Teraz, z pewnością będzie nam łatwiej w zbiórce nakrętek, zachęcamy więc do zapełniania naszego serca!

Nakręćmy się na pomaganie i pomagajmy!

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE.

Ogłoszenie ze zdjęciem chłopca i nakrętek ułożonych w kształt serca oraz tekstem „ZBIÓRKA NAKRETEK Ksawery Kokosza urodził się rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem innymi współistniejącymi schorzeniami. Zbierając nakrętki, pomagasz Ksaweremu stanąć na nogi. Zebrane nakrętki wymieniamy na pieniądze, które zostaną wpłacone na subkonto w Fundacji Dzieciom "Zdążyć Pomocą” i pomogą opłacić Ksaweremu rehabilitację. Można pomóc także wpłacając darowiznę na subkonto Ksawerego: Fundacja Dzieciom "Zdążyć Pomocą" ul. Łomiańska 5 01-685 Warszawa Konto: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 Tytułem: 30652 Kokosza Ksawery - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.


Szkolny Konkurs Pięknego Czytania  CELE KONKURSU: - upowszechnianie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, - podniesienie poziomu czytelnictwa, - rozwijanie zamiłowań i zainteresowań czytelniczych. UCZESTNICY KONKURSU: Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły. TERMIN I MIEJSCE KONKURSU: Konkurs odbędzie się 22.04.2022r. (piątek) w bibliotece szkolnej. ZASADY KONKURSU: - konkurs ma charakter jednoetapowy, - uczniowie zgłaszają swój udział w konkursie w bibliotece szkolnej lub u wychowawcy do dnia 21.04.2022r. (czwartek), - reprezentanci klas przygotowują do konkursu wybrany fragment ulubionej książki, - prezentacja czytanego fragmentu nie może być dłuższa niż 3 minuty. KRYTERIA OCENIANIA: - dykcja, - poprawność wymowy oraz dbałość o kulturę języka, - oryginalność interpretacyjna.   Uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe.


Pamietamy... 2 kwietnia 2022 r. 17. rocznica śmierci Jana Pawła II Patrona Naszej Szkoły. "Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać." Jan Paweł II Częstochowa, II pielgrzymka do Ojczyzny, 1983 r


Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto, które obchodzimy 2 kwietnia. Data nie jest przypadkowa. Tego dnia urodził się jeden z najpopularniejszych baśniopisarzy - Hans Christian Andersen. Święto zostało zainicjowane w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi, a jego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.  Z tej okazji zachęcamy wszystkich do przejrzenia swoich domowych biblioteczek i wspólnego czytania! Weź poczytaj! Czy wiesz, że książka... poszerza wiedzę i słownictwo? kształtuje osobowość? redukuje stres? poprawia pamięć? rozwija wyobraźnię? inspiruje? pomaga zasnąć?


INFOLINIA DLA PACJENTÓW ZADZWOŃ 800-190-590 BEZPŁATNA INFOLINIA, CZYNNA 24 GODZINY NA DOBĘ, 7 DNI W TYGODNIU POROZMAWIASZ W JĘZYKU: POLSKIM, UKRAIŃSKIM, ANGIELSKIM I ROSYJSKIM. DOWIESZ SIĘ : GDZIE ZNALEŹĆ NAJBLIŻSZĄ PLACÓW KĘ MEDYCZNĄ,PRZYCHODNIĘ LEKARZA RODZINNEGO, NOCNĄ OPIEKĘ , SZPITAL LUB APTEKĘ , JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM, JAK UZYSKAĆ SKIEROWANIE DO BADAŃ W KIERUNKU WIRUSA SARS-COV-2 ,JAK ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA SZCZEPIENIE PRZECIWKO COVID- 19 . ТЕЛЕФОН ДОВІРИ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ Зателефонуй мен  800-190-590 БЕЗКОШТОВНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ,ВІДКРИТИЙ 24 ГОДИНИ НА ДОБУ,7 ДНІВ НА ТИЖДЕНЬТИ БУДЕШ ГОВОРИТИ МОВОЮ:ПОЛЬСЬКА, УКРАЇНСЬКА, АНГЛІЙС ЬКА ТА РОСІЙСЬКА.    ТИ НАВЧИШСЯ : ДЕ ЗНАЙТИ НАЙБЛИЖЧИ Й МЕДИЧНИЙ ЗАКЛАД , ПОЛІКЛІНІКУ ЗАГАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ , НІЧНИЙ КАБІНЕТ , ЛІКАРНЮ ЧИ АПТЕКУ , ЩО РОБИТИ У РАЗІ ЗАРАЖЕННЯ КОРОНАВІРУСОМ , ЯК ОТРИМАТИ НАПРАВЛЕННЯ НА ДОСЛІДЖЕННЯВІРУС SARS-COV-2 , ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ НА ВАКЦИНАЦІЮПРОТИ COVID- 19 .


Punkt Recepcyjny dla Uchodźców z Ukrainy, którzy przekroczyli granicę od 24 lutego br.i nie mają zakwaterowania. Punkt udziela podstawowych informacji i organizuje transport do miejsca pobytu. Olsztyn, ulica Niepodległości 53/55, skrzyżowanie z ulicą Knosały (przy restauracji McDonald’s). Telefon: 797-829-617. Приймальний пункт для бженцв з України, як перетнули кордон вд 24 лютого ц.р. вони не мають житла. Пункт надає основну нформацю органзовує транспорт до вашого залишатися. Ольштин, вул. Nepodległości 53/55, перехрестя з вулицею Кносали (поруч з рестораном Макдональдс). Телефон: 797-829-617


Miło nam poinformować, że nasza szkoła i przedszkole otrzymają dofinansowanie na realizację Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 jest realizowany jako program finansowego wspierania organu prowadzącego szkoły i skierowany m.in. do szkół podstawowych i przedszkoli. Otrzymane środki finansowe w ramach Priorytetu 3 będą przeznaczone na: zakup nowości wydawniczych, zakup wyposażenia do biblioteki szkolnej, realizację działań promujących czytelnictwo (w tym finansowanie nagród dla uczniów biorących udział w akcjach promujących czytelnictwo).


Kartka okolicznościowa - Z okazji Dnia Kobiet! Wszystkim Paniom i Dziewczętom składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji celów i najskrytszych marzeń. Aby każdy Wasz dzień wypełniony był radością i szczęściem, a podejmowane wyzwania zwieńczone sukcesem. Wszystkiego najlepszego ! Piotr Kolek Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie


Miło nam poinformować, że Ania, Bartosz, Paweł i Piotr, uczniowie z najwyższymi średnimi ocen śródrocznych, odebrali stypendia za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Dziś na uroczystym apelu, dyrektor pogratulował stypendystom oraz życzył im wytrwałości w dalszej nauce i kolejnych sukcesów.

W dużej mierze to środowisko rodzinne kształtuje postawy sprzyjające edukacji szkolnej, dlatego też, dziękujemy rodzicom za wsparcie swoich pociech w osiąganiu sukcesów szkolnych.

Stypendyści (3 uczniów i uczennica) z dyplomami oraz dyrektor stoją na korytarzu szkolnym obok tekst: Najlepsi ucznuowie w I półroczu roku szkolnego 2021/2022 Jesteśmy z Was dumni i przekonani, że wysiłek jaki wkładacie we własny rozwój przyczyni się do spełniania Waszych marzeń i planów. Życzymy Wam nieustającej wiary w swoje możliwości, niezależnie od wszelkich gratyfikacji zewnętrznych. Raz jeszcze serdecznie gratulujemy Wam i Waszym Rodzicom! Dyrekcja i Nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie


Na tle nieba tekst: 1. marca Pamietamy... Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych oraz w biało-czerwonych barwach konturowe granice Polski, w środku za lupą budynek ZS-P w Waplewie, po prawej stronie szro-czarna sylwetka salutujacego żołnierza


Szanowni Państwo,

wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć naszą placówkę, mogą to zrobić przekazując 1% swojego podatku, pamiętając o wskazaniu w formularzu celu szczegółowego.

Awers wizytówki autorstwa Fundacji studenckiej "Młodzi-Młodym" na którym widnieje logo fundacji, zdjęcie budynku ZS-P w Waplewie oraz napis PRZEKAŻ 1% Zespół Szkolno-Przedszkolny w Waplewie Podczas wypełniania formularza PIT wpisz KRS: 0000270261 oraz poniższy cel szczegółowy: ZSP WAPLEWO 919; Sfinansowano z 1% podatku.
Rewers wizytówki autorstwa Fundacji studenckiej "Młodzi-Młodym" z informacją: JAK PRZEKAZAĆ 1% PODATKU NA PODSTAWIE DRUKU PIT-37 w pozycji nr 137 wpisz numer KRS 0000270261 w pozycji nr 139 wpisze cel szczegółowy 1% ZSP WAPLEWO 919, w pozycji 140 wyraź zgodę poprzez wstawienie krzyżyka; CEL: ZSP WAPLEWO 919 KRS: 0000270261; Darmowy program do PIT oraz poradnik znajdziesz na fsmm.pl Ty też możesz zbierać 1% podatku! Odwiedź fsmm.pl

Drodzy uczniowie i rodzice !!! Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma  bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.  ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’  Termin Akcji: do 15.02.2022r (włącznie) Miejsce Akcji: boisko szkolne, za pojemnikiem PCK


Drodzy Uczniowie! Życzymy Wam bezpiecznego i pełnego atrakcji wypoczynku. Niech czas wolny od nauki szkolnej dostarczy Wam wiele radości, niezapomnianych wrażeń i ciekawych przygód. Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy wypoczęci, zadowoleni oraz pełni energii i zapału. Odpoczywajcie i bawcie się dobrze. Życzyny udanych i bezpiecznych ferii zimowych! W imieniu własnym oraz społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie Dyrektor Piotr Kolek


Drogie Babcie! Drodzy Dziadkowie! Z okazji Waszego Święta życzymy Wam wszystkiego, co w życiu najważniejsze i najpiękniejsze, dobrego zdrowia, nieustannej pogody ducha, wielu pogodnych dni w gronie najbliższych oraz pociechy z dzieci i wnucząt. W imieniu własnym oraz społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie Dyrektor Piotr Kolek


mOchrona - aplikacja ochrony rodzicielskiej Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE)

Szanowni Państwo,

zachęcamy do zapoznania się i skorzystania z narzędzia, które pomoże dbać o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników internetu również poza szkołą. Aplikacja ochrony rodzicielskiej OSE – mOchrona to rozwiązanie wspierające ustalanie reguł dotyczących korzystania z sieci i aplikacji oraz pozwalające rodzicom (opcjonalnie) na dostęp do informacji o aktywności dziecka na jego urządzeniu. Można ją pobrać bezpłatnie na smartfony, tablety i komputery.

Kształtowanie bezpiecznych nawyków cyfrowych musi opierać się przede wszystkim na rozmowie i odpowiedniej wiedzy. Rozwiązania technologiczne, takie jak narzędzia ochrony rodzicielskiej, mogą być znaczącym wsparciem w tym procesie.

Zachęcamy do zapoznania się z gotowym materiałem dla rodziców w wersji elektronicznej dostępnym w odnośniku poniżej:

Ulotka dla rodzica - mOchrona - aplikacja ochrony rodzicielskiej .pdf


Na tle budynku szkoły flaga Polski i Powstania Wielkopolskiego oraz tekst Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 27 grudnia 2021 r. Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku, życzę niezapomnianych chwil, upływających w miłej, rodzinnej atmosferze oraz nigdy nieprzemijającej wiary w to, że każdy kolejny dzień może być piękniejszy. Zdrowia i odpoczynku od codzienności oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku. WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU! W imieniu własnym oraz społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie Dyrektor Piotr Kolek


Szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci między 5. a 11. rokiem życia

Szanowni Rodzice,
uprzejmie informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

Już od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat.

Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia:
komunikat-nr-15-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-przeciw-covid-19-dzieci-5-11-lat

Przekazujemy także link do strony, gdzie zamieszczony jest List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat:
list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do odwiedzenia strony: szczepimysie/dzieci-5-11 lub https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w:

 1. mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego;
 2. na profilu #SzczepimySię;
 3. a także pod numerem infolinii 989.

Kartka z życzeniami mikołajkowymi: życzę zdrowia, uśmiechu, dobrego słowa oraz wszelkiej pomyślności. Spełnienia najskrytszych marzeń oraz miłych chwil, w gronie najbliższych! Wszystkim dzieciom i dorosłym życzę wielu wzruszeń i radości z przeżywania każdego dnia.W imieniu własnym oraz społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie Dyrektor Piotr Kolek


Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem tego przedsięwzięcia jest unowocześnienie szkoły, uatrakcyjnienie zajęć dla uczniów, w sposób sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

To nowa inicjatywa, której celem jest także rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Program zakłada doposażenie szkoły w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia. Program wspiera szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Dzięki otrzymanemu wsparciu będziemy mieć większą możliwość organizacji zajęć tak, by uczniowie mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktycznych umiejętności. Dodatkowe wyposażenie z pewnością wzbogaci, urozmaici i uatrakcyjni stosowane formy i metody w celu realizacji podstawy programowej.

DOFINANSOWANO 60000 zł ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA Rządowa inicjatywa finansowana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i realizująca jeden z postulatów „Polskiego Ładu” „Laboratoria Przyszłości"


Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dofinansowanie do organizacji wycieczek w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” w łącznej kwocie 15 000,00 zł dla oddziałów IV - VIII

Z dofinansowania skorzysta w sumie 41 uczniów naszej szkoły. Wraz z opiekunami uczniowie oddziałów IV-VIII zwiedzą trójmiasto.

Dofinansowano 15 000 zł ze środków budżetu Państwa Program "Polski Ład" Przedsięwzięcie MEiN pod nazwą Poznaj Polskę. Całkowita wartość 18750 zł


Na przedzie na drewnianym blacie kartka z tekstem: Miło jest mi powiadomić Państwa, że otrzymaliśmy informację o wysokości uzbieranej kwoty z 1% podatku, przekazanego na rzecz naszego Zespołu, w bieżącym roku kalendarzowym. Dzięki Państwa życzliwości pozyskaliśmy 3059.55 zł. Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom za to wsparcie Piotr Kolej Dyrektor ZS-P w Waplewie oraz wazon z bukietem jesiennym. W tle budynek Zespołu


OGŁOSZENIE Szanowni Państwo! Chciałbym Państwa poinformować, że w związku z pozytywnymi wynikami testu na obecność koronawirusa u naszych pracowników, w dniach od 15. do 19. listopada 2021 r. (włącznie) zajęcia w oddziałach IV-VIII będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (nauczanie zdalne). Realizacja zadań w oddziałach przedszkolnych i I - III pozostaje bez zmian - w trybie stacjonarnym. W przypadku pytań i jakichkolwiek wątpliwości proszę kontaktować się z wychowawcami lub Dyrekcją Zespołu. Apeluję o zachowanie spokoju i rozwagi oraz życzę zdrowia. Piotr Kolek Dyrektor ZS-P w Waplewie


Na tle nieba tekst: Podziękowanie Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na rzecz naszego Zespołu. Państwa życzliwość i ten gest dobroci są dla nas cennym wsparciem. Za pozyskane fundusze doposażyliśmy placówkę w kolejne pomoce dydaktyczne. Piotr Kolek Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie, Na dole ustawione na drewnianym blacie 4 kartony ze sprzętem (głośnikami i odtwarzaczami muzyki) oraz bukiet kwiatów z wizytówką z logo zespołu i słowem Dziękujemy!)


Dzień Edukacji Narodowej to święto uroczyście obchodzone w naszej szkole. Z tej okazji cała społeczność wzięła udział w uroczystej akademii. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości, udostępnionej w aktualnych wydarzeniach z życia szkoły w linku poniżej:

Aktualne wydarzenia - Dzień Edukacji Narodowej.html

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Oświaty! Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, składam serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych oraz pomyślności w życiu osobistym. Życzę, by w wypełnianiu tej pięknej misji każda chwila była inspiracją i aby nigdy nie zabrakło Wam pasji, wrażliwości i wytrwałości. Życzę uznania w oczach wszystkich uczniów i ich rodziców, a także by efekty podejmowanych działań były źródłem radości i osobistej satysfakcji. Dziękuję za zaangażowanie w codzienną pracę, wkładaną w wykształcenie i wychowanie młodego pokolenia, a także pełnienie na co dzień ważnej roli Nauczyciela, Wychowawcy, Opiekuna. Piotr Kolek Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie


Miło jest nam poinformować, że spełniliśmy wymagania i spośród 126 wniosków organów prowadzących z województwa warmińsko-mazurskiego, nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony, w związku z czym, znaleźliśmy się na liście 62 wniosków, objętych wsparciem finansowym, w ramach Rządowego programu „Aktywna tablica” w roku 2021 r. Dzięki uzyskaniu maksymalnej kwoty dofinansowania - 35000 zł., mamy możliwość zakupu sprzętu multimedialnego oraz specjalistycznych pomocy dydaktycznych.

DOFINANSOWANO 35000 zł ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA Program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020 - 2024  „AKTYWNA TABLICA”


Na ozdobnej grafice w kwiaty życzenia z okazji Dnia Chłopaka Wszystkim Chłopcom, tym młodszym i tym starszym, składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz spełnienia najskrytszych marzeń. Niech szczęście i uśmiech towarzyszą Wam każdego dnia.Żeńskie Grono Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie


Zaproszenie W imieniu wychowawców, nauczycieli i własnym, serdecznie zapraszam wszystkich Rodziców na spotkanie, które odbędzie się 8. września 2021 r. Spotkanie dyrekcji, wychowawców i nauczycieli z Rodzicami: - dzieci uczęszczających do przedszkola - o godzinie 16.00, - uczniów uczęszczających do szkoły - o godzinie 17.00, zorganizowane będzie na boisku. Po spotkaniach ogólnych zaplanowane są spotkania Rodziców z wychowawcami poszczególnych oddziałów, w wyznaczonych salach. Piotr Kolek Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie


Ogłoszenie: Przed budynkiem szkoły granatowa tablica z napisem "Witamy w szkole Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022 Serdecznie zapraszamy Uczniów na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego, które odbędzie się 1. września 2021 r. o godzinie 8.30. Uczniów oddziałów I i IV zapraszamy wraz z rodzicami. Dyrekcja i Nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Waplewie.