III edycja CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki - Poznajemy zawody

Utworzono dnia 12.10.2021

W roku szkolnym 2021/2022 nasza świetlica szkolna przystąpiła ponownie do realizacji międzynarodowego projektu edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki.

Jest to już III edycja, która w tym roku realizowana jest pod nazwą POZNAJEMY ZAWODY.

Jej głównym założeniem jest upowszechnianie czytelnictwa oraz zgłębianie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody.

Projekt składa się z trzech modułów: I MODUŁ - Podróże małe i duże; II MODUŁ - Naukowy zawrót głowy; III MODUŁ - Na ratunek.

CELE PROJEKTU:

1. rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
  2. rozwijanie aktywności czytelniczej,
  3. doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
  4. zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
  5. zgłębianie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody,
  6. wspieranie młodych ludzi w myśleniu o swojej karierze, jak o czymś, co się dynamicznie zmienia, jak o nie mającym końca procesie uczenia się i odkrywania siebie,
  7. integracja zespołu klasowego,
  8. współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.

Monika Trochim

Plakat III edycji Międzynarodowego projektu Czytam z klasą - lekturki spod chmurki Poznajemy zawodyCertyfikat ukończenia projektu. Plakat na białym tle logo projektu uśmiechnięta chmurka z książką.

GALERIE:

MODUŁ I “Podróże małe i duże”

Moduł III „ Poznajemy zawody”.

Moduł III  „ Poznajemy zawody”.