Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Kreatywne Prace Plastyczne

Utworzono dnia 10.10.2021

Jak przekonuje Pani Beata – autorka projektu i bloga Kreatywne Prace Plastyczne, jest to II. edycja prawdopodobnie najbarwniejszego projektu edukacyjnego na świecie i wyzwanie edukacyjne do którego warto dołączyć!

Na kolorowym tle biały prostokąt z nazwą projektu Kreatywne Prace Plastyczne oraz słowa: rozwój, twórczość, zabawa, terapia

Prowadzi on do zmiany stylu edukacji plastycznej dzieci - z odtwórczej i szablonowej w twórczą, rozwijającą kreatywność.

Proponowane w projekcie działania wspierają rozwój dziecka szczególnie w zakresie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, integracji sensorycznej, spostrzegania, pamięci i uwagi, wyobraźni i kreatywności oraz stanowić mogą popandemiczną arteterapię i profilaktykę zdrowia psychicznego.

Projekt ma na celu zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie całościowego rozwoju dzieci poprzez działania plastyczne, w tym eksperymentowanie z różnymi materiałami, narzędziami i technikami plastycznymi, nabywanie doświadczeń i polisensoryczne poznawanie stymulujące rozwój dziecka, rozwijające jego samodzielność oraz wzmacnianie poczucia sprawczości i wiary we własne możliwości.

Istotne jest również kształtowanie postaw proekologicznych poprzez recykling plastyczny oraz wykluczenie materiałów zawierających plastik oraz tworzenie prac plastycznych m.in. inspirowanych przyrodą, naturą i najbliższym otoczeniem dziecka za pomocą różnych technik rysunkowych, malarskich, graficznych, papierowych i mieszanych.

W roku szkolnym 2021/2022 z przyjemnością przyłączamy się do projektu i wyruszamy na tę barwną przygodę w ramach zajęć rewalidacyjnych, a efektami swojej twórczości z pewnością będziemy dzielić się na naszej stronie internetowej.[1]

Marta Kuca

Niezmiernie miło mi poinformować, że za zrealizowanie w roku szkolnym 2021/2022 zadań przewidzianych w projekcie uzyskaliśmy certyfikaty.

Certyfikat ukończenia Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Kreatywne Prace Plastyczne 2021/2022 otrzymuje Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Waplewie / Autor i organizator projektu www.kreatywnepraceplastyczne.blogspot.comCertyfikat ukończenia Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Kreatywne Prace Plastyczne 2021/2022 otrzymuje Uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Waplewie Zuzanna Bajek / Autor i organizator projektu www.kreatywnepraceplastyczne.blogspot.com

[1]  kreatywnepraceplastyczne.blogspot.com

GALERIE: