Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy"

Utworzono dnia 12.09.2021

okrągły logotyp projektu, w środku chłopiec i dziewczynka ubrani na galowo, na około nazwa projektu

Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022:

1. wspomaganie wychowawczej roli rodziny,
  2. wychowanie do wartości, zaangażowanie społeczne,
  3. wprowadzenie w dziedzictwo cywilizacyjne Europy,
  4. edukacja patriotyczna, poznawanie polskiej kultury.

Cele ogólne projektu wynikające z Podstawy Programowej:

1. Wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele).
  2. Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej.
  3. Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób.
  4. Ukierunkowanie ucznia ku wartościom.

Cele szczegółowe:

1. promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno,
  2. rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką,
  3. współpraca z placówkami kulturalnymi i środowiskiem lokalnym,
  4. wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, altruizm, patriotyzm,
  5. kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych,
  6. kształtowanie poczucia przynależności do kraju, regionu, zapoznanie z ich tradycjami i historią w sposób dostępny dziecku,
  7. zapoznanie z normami i zasadami życia społecznego oraz ich przestrzeganie,
  8. współpraca z rodzicami, włączanie ich do aktywnych działań na rzecz placówki.

​Marta Kuca

Kalina Wolszczak

Wanda Redys

Podsumowanie realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy"