KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II

Utworzono dnia 19.06.2018

KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II

18 czerwca w przedszkolu odbył się Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Celem konkursu było zaprezentowanie Jana Pawła II jako autorytetu moralnego współczesnego świata, pogłębienie wiedzy na temat jego życia, propagowanie wartości wychowawczych utożsamianych z postacią Papieża jak również rozwijanie i wzmacnianie aktywności dziecka w środowisku rodzinnym, przedszkolnym i lokalnym.
Przed przystąpieniem do konkursu zadaniem każdej grupy było wykonanie plakatu przedstawiającego postać Jana Pawła II. Prace te stanowiły wspaniałą dekorację i wprowadzały w klimat wspomnień
o Wielkim Polaku.
Konkursowe zmagania poprzedziły wspólne śpiewanie oraz  zabawy muzyczne. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą życie i historię pontyfikatu Papieża.
Podczas konkursu każdą grupę reprezentowały trzy osoby, które odpowiadały na wylosowane pytania. Wiedza wszystkich była ogromna, dzieci wykazały się znajomością życiorysu Karola Wojtyły. Bardzo dziękujemy rodzicom za wkład pracy włożony w przygotowanie uczestników. Wszyscy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, reprezentanci grup nagrodami książkowymi.
Składamy serdeczne podziękowania pani Danusi i księdzu Jerzemu za wsparcie i obecność, a panu dyrektorowi za ciepłe słowa i wręczenie nagród.
Mamy ogromną nadzieję, że wiedza zdobyta podczas konkursu na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

Konkurs wiedzy o Janie Pawle II w przedszkolu

Utworzono dnia 19.06.2018, 11:08