DZIEŃ MAMY W PRZEDSZKOLU

Utworzono dnia 11.06.2019

24 maja, po południu, w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe święto – Dzień Mamy, w tym roku wyglądało trochę inaczej niż zwykle. Spotkaliśmy się na boisku, w sportowych strojach, bowiem tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem V Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”, pod honorowym patronatem wydawnictwa Bliżej Przedszkola. Celem projektu było popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego, wspólnego spędzania czasu.
Dla nas Maraton był zakończeniem międzynarodowego projektu oraz innowacji pedagogicznej „Mały Miś w świecie wielkiej literatury. Edukacja czytelnicza dla dzieci w wieku przedszkolnym”
Na początku pan dyrektor Piotr Kolek powitał wszystkich, życząc mamom wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze, przypomniał, jak wielką rolę odgrywa mama w życiu każdego dziecka. Dzieci zaśpiewały piękne, wzruszające piosenki, również w języku angielskim, a następnie wręczyły mamusiom samodzielnie przygotowane laurki oraz zaproszenie na bezpłatne badania profilaktyczne, organizowane przez NFZ w Olsztynie w ramach akcji „Zbadaj się mamusiu… proszę….”
Tradycją naszego przedszkola, na rozpoczęcie każdej uroczystości, stała się zabawa do utworu  Ryszarda Rynkowskiego „Pociąg”, który pod czujnym okiem pana dyrektora szczęśliwie dojechał do celu. Kolejnym punktem w naszym sportowym programie były zabawy ruchowe i muzyczne, był taniec na gazecie, „Taniec przyklejaniec”, „Hop – siup”, „Kaczuchy”.
Punktem kulminacyjnym był oczywiście bieg „Sprintem do maratonu”, po krótkiej rozgrzewce wszyscy stanęli na linii startu, nie było osoby, która nie ukończyłaby biegu. Z wypiekami na twarzach uczestnicy zameldowali się na mecie. Pan dyrektor wręczył pamiątkowe medale i podziękował za podjęcie wyzwania.
Zakończeniem uroczystości było ognisko z kiełbaskami, na które rodzice przygotowali również słodkie niespodzianki: przepyszne ciasto oraz słodycze.
Bardzo dziękujemy strażakom z OSP w Waplewie za pomoc przy zabezpieczeniu biegu, dzięki nim wszyscy byli bezpieczni na trasie. Dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie w organizację uroczystości.

Dzień Mamy w przedszkolu

Utworzono dnia 11.06.2019, 13:47