GMINNY TURNIEJ WIEDZY O POLSCE „KOCHAM CIĘ POLSKO, WAPLEWO 2019”

Utworzono dnia 17.06.2019

W Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Waplewie odbył się po raz pierwszy Gminny Turniej Wiedzy o Polsce „Kocham Cię Polsko, Waplewo 2019”, pod honorowym patronatem Burmistrza Olsztynka. Turniej finansowany był ze środków Urzędu Miasta w Olsztynku.

W maju w przedszkolach, które zgłosiły chęć udziału w turnieju przeprowadzone zostały eliminacje; wyłoniły one po 5 uczestników. Ponadto dzieci wspólnie z wychowawcami wykonały plakat prezentujący piękno naszego kraju, regionu oraz przygotowały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

7 czerwca, do konkursowych zmagań przystąpiły 4 drużyny reprezentujące:

- Przedszkole Miejskie w Olsztynku, pod opieką pani Ewy Kawieckiej,

- Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Erwina Kruka w Elgnówku, pod opieką pani Jadwigi Marchlewskiej,

- Szkołę Filialną w Mierkach, pod opieką pani Elżbiety Zalewskiej,

- Przedszkole w Waplewie, pod opieką pani Katarzyny Chmielewskiej.

Pan dyrektor Piotr Kolek przywitał gości Przewodniczącego Rady Miejskiej pana Andrzeja Wojdę, Przewodniczącą Komisji Spraw Społecznych pani Alicję Woźnicką, Sołtysa Waplewa pana Mariusza Szczyglaka, uczestników, opiekunów, rodziców oraz publiczność i podziwiając odwagę przedszkolaków, życzył wszystkim dobrej zabawy. Turniej otworzyła pani Alicja Woźnicka, a pan Andrzej Wojda wręczył pamiątkowe znaczki.

Konkursowe zmagania rozpoczęło rozwiązywanie zagadek słownych dotyczących naszego kraju, następnie przedszkolaki musiały wykazać się spostrzegawczością i znajomością polskich bajek. 6 latki świetnie radziły sobie z konkurencjami. Oprócz powyższych, przedszkolaki odgadywały tytuły legend polskich, segregowały ilustracje związane z Polską, rozwiązywały bajkowe zagadki, układały nazwę naszego kraju z rozsypanki literowej, wybrały ziarna grochu wsypanego do pudełka z fasolą, układały kubeczki wg określonego kodu. Ponadto dzieci odgadywały z jakich bajek i filmów pochodzą fragmenty piosenek i melodii. Ostatnim ocenianym elementem był przywieziony ze sobą plakat.

Jury w składzie: pani Danuta Wieczorek, pani Monika Trochim oraz pan Mariusz Szczyglak, miało bardzo trudne zadanie. Wszyscy uczestnicy byli wspaniale przygotowani i bardzo dobrze i precyzyjnie odpowiadali na zadawane pytania. Po dogrywce między przedszkolami z Waplewa i Olsztynka, wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce -  Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Erwina Kruka w Elgnówku,

II miejsce - Przedszkole Miejskie w Olsztynku,

III miejsce – Przedszkole w Waplewie,

IV miejsce – Szkoła Filialna w Mierkach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody książkowe, a także dzięki naszym sponsorom zakładowi Tymbark oraz Hurtowni Witamina Andrzej Urbanowicz, pyszne soki oraz zdrowe owoce. Fanfary oznajmiały dekoracje uczestników, której dokonali nasi goście oraz jurorzy. Pani Alicja Woźnicka zamknęła pierwszy Gminny Turniej Wiedzy o Polsce „Kocham Cię Polsko,
Waplewo 2019”, złożyła wszystkim gratulacje oraz podziękowała za odwagę i wspólną zabawę.

Na zakończenie pan dyrektor podziękował przedszkolakom oraz nauczycielom, którzy przygotowali młodych uczestników do turnieju, wyraził również nadzieję, że spotkamy się również w przyszłym roku.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam podczas organizacji konkursu oraz wspaniałej publiczności bez której nie byłoby tak dobrej atmosfery. Dziękujemy gościom za przybycie, jurorom za poświęcony czas i bardzo trudną pracę. Mamy ogromną nadzieję, że za rok spotkamy się również, bo przecież „Kochamy Cię Polsko”.

GMINNY TURNIEJ WIEDZY O POLSCE „KOCHAM CIĘ POLSKO, WAPLEWO 2019”

Utworzono dnia 17.06.2019, 22:13