Utworzono dnia 14.05.2020

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY, CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

Nasze przedszkole w tym roku szkolnym po raz kolejny przystąpiło do udziału w największych  ogólnopolskich programach edukacyjnych „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, „Czyste powietrze wokół nas”. Realizacja zadań przebiegała inaczej niż poprzednich latach, ale dzięki zaangażowaniu rodziców i dzieci udało nam się zrealizować cele programów i otrzymać Certyfikat „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”. Dzieci podejmowały wiele działań: z wyciętych z gazet liter tworzyły hasło NATURA, z plastikowych nakrętek lub innych materiałów układały wybrany napis: EKOLOGIA/METAL/PAPIER/KWIATY. W ciągu dnia prowadziły badania „Czyste i zatrute powietrze, wdychamy rożne zapachy”. Programowały i testowały swój zestaw ćwiczeń ruchowych. Rysowały własny znaczek „NIE PAL PRZY MNIE”, plakat NIE ZAPOMINAJ DBAĆ O PRZYRODĘ. Segregowały śmieci, aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu. Korzystały z gier „Graj z Kubusiem”. Grupa „Słoneczka” spotkała się online i rozmawiała na temat - Co to znaczy być EKO?, dzieci odpowiadały na pytania „Jestem EKO” (w formie zabawy „Prawda – fałsz”), projektowały ekokoszulkę. Przedszkolaki z grup „Tygryski”, „Misie”, „Słoneczka” dzięki podjętym działaniom nauczyły się podstawowych zachowań proekologicznych, jak chronić środowisko  i dbać o zdrowie, aktywnie spędzały czas wolny na świeżym powietrzu, również jedząc warzywa i owoce. Natura dostarcza nam wszystkich niezbędnych do życia elementów, troszczmy się o nią i pomagajmy ją zachować w niezmienionej postaci.

BARDZO DZIĘKUJĘMY RODZICOM I DZIECIOM ZA WSPÓŁPRACĘ

Marianna Szydłowska

Zachęcamy również do śledzenia naszych działań w tym obszarze

na stronie internetowej  zespołu na portalu społecznościowym Facebook