Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Waplewie

Europejski Tydzień Kodowania

Utworzono dnia 29.10.2020

Europejski Tydzień Kodowania

Po raz kolejny nasze przedszkole wzięło udział w Europejskim Tygodniu Kodowania CodeWeek. Przedszkolaki wykonały wszystkie zadania.
            Podczas pierwszego dnia  dzieci przygotowały kod zawierający tylko zdrowe produkty i zachowania, na początku posegregowały krążki na zdrowe i niezdrowe, a następnie zaprogramowały Zdrowy Dzień. Kolejne zadanie sprawiło naszym przedszkolakom wiele radości, gdyż uwielbiają zajęcia muzyczne. Dzieci przypomniały sobie czym jest muzyka i rytm, a także dowiedziały się, że do gry można wykorzystać kubeczki i wcale nie trzeba znać nut, wystarczy ułożyć odpowiedni kod. Trzeciego dnia - to dopiero była zabawa! Poznaliśmy wielkiego konstruktora Leonarda da Vinci i jego dzieła, wykorzystując puzzle AR, a następnie sami staliśmy się wynalazcami. Ponadto, w kolejnych zadaniach bawiliśmy się kubeczkami - wykonywaliśmy działania matematyczne, a ich wynik pokazywał nam z ilu kubeczków ma się składać wieża, graliśmy w grę planszową, rysowaliśmy pod dyktando, tańczyliśmy wg zakodowanego wzoru, szukaliśmy powtórzeń w życiu codziennym. Dowiedzieliśmy się również, że w życiu można popełniać błędy, trzeba tylko umieć je naprawiać, my również nauczyliśmy się naprawiać błędne kody.
         Zabawa była wspaniała. CodeWeek przyniósł nam również nagrodę w postaci kursu „Kształtowanie kompetencji kluczowych w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej”. Z niecierpliwością czekamy na kolejny Europejski Tydzień Kodowania.

                                                                                  Agnieszka Waśk

Europejski Tydzień Kodowania

Utworzono dnia 29.10.2020, 07:31

Zegar

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Serce za odwagę. Podziękowanie dla Przedszkola w Waplewie za udział w V edycji ogólnopolskiej akcji tworzenia  kartek świątecznych dla kombatantów pt. "Serce za odwagę". Pieczątki: Dyrektor Miejskiego Przedszkola w Płocku, Miejskie przedszkole nr. 2 w Płocku, Fundacja Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie głos bohatera

Certyfikat "Mały miś w świecie wielkiej literatury"