Digital Youth Forum Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Utworzono dnia 02.12.2020

11 grudnia 2020 r. – Digital Youth Forum Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

„W świecie, w którym rzeczywistość wirtualna odgrywa coraz większą rolę, warto rozmawiać o tym, jak bezpiecznie się po niej poruszać, realizując przy tym swoje pasje. A dokładniej:
Jak rozwiązywać problemy i aktywizować ludzi korzystając z nowych technologii?
Co każdy Ziemian może zrobić na rzecz Ziemi?
Gdzie zagubiony nastolatek znajdzie dla siebie pomoc w czasach pandemii?
Jak nie dać się nabrać na fake newsy?
Jak opowiadać ciekawe historie w mediach społecznościowych?

Baner informacyjny od organizatora, na którym widnieją loga organizatorów, napis Digital Youth Forum online w twojej szkole 11 grudnia 2020 Zarejestruj bezpłatnie swoja klasę już dziś digitalyouth.pl, oraz grafika przedstawiająca dziewczynę siedząca przed laptopem.

Na takie i jeszcze trudniejsze pytania 11 grudnia w godzinach 9:00-14.30 będą szukać odpowiedzi uczestnicy Digital Youth Forum Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę - jedynego w Polsce forum, podczas którego młodzi opowiadają młodym, w jaki sposób kreatywnie i konstruktywnie wykorzystują internet do realizacji swoich zuchwałych pomysłów na pomaganie innym i naprawianie świata.

W tym roku forum odbędzie się online. Zespół Polskiego Centrum Programu Safer Internet zaprasza do udziału uczniów i nauczycieli z całej Polski! Niepotrzebne są żadne opłaty ani większe przygotowania, wystarczy zarejestrować swoją klasę korzystając z linku: digitalyouth.pl/
Organizatorzy przygotowali ponad osiem wystąpień, rozmowy z ciekawymi gośćmi, konkursy oraz scenariusz zajęć w wariancie zdalnym i stacjonarnym.
Partnerzy DYF to Fundacja Orange (Partner Główny), Facebook (Partner Strategiczny) oraz Librus i Enxoo. Wydarzenie jest współfinansowane
przez Unię Europejską w ramach instrumentu "Łącząc Europę"[1]