Lokalne inicjatywy w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu

Utworzono dnia 17.12.2020

Drodzy Nauczyciele!

Polskie Centrum Programu Safer Internet rozpoczęło przygotowania do ogólnopolskich obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2021!

W pomarańczowo – niebieskich barwach, baner informacyjny od organizatora saferinternet.pl, na którym widnieje tekst Dzień Bezpiecznego Internetu 2021, wtorek 9 lutego, www.dbi.pl oraz grafika ludzika - smartfona kręcącego kulą ziemska na palcu wskazującym

Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy do włączenia się w akcję i organizowania lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to ogólnoświatowe święto obchodzone co roku w lutym, w ponad 160 państwach. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) współtworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.  Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange.

Nadchodzący DBI 2021 obchodzić będziemy 9 lutego 2021 r.

Lokalne inicjatywy można zgłaszać i przeprowadzić nie tylko w lutym, ale już od początku lutego do końca marca 2021 r.

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. PCPSI zachęca przede wszystkim szkoły, organizacje pozarządowe, ale także firmy i osoby prywatne do wspierania tego przedsięwzięcia poprzez organizację inicjatyw o zasięgu lokalnym na rzecz bezpieczeństwa młodych użytkowników Internetu (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, kampanii informacyjnych, konkursów).
Formularz do rejestracji przedsięwzięć jest już otwarty: saferinternet.pl/dbi/zglos-inicjatywe-dbi.html

Wszystkie akcje można zgłaszać i realizować do końca marca 2021 r. Dla lokalnych organizatorów akcji DBI przygotowana zostanie propozycja materiałów edukacyjnych i promocyjnych, dostępna wkrótce na stronie akcji w formie online. Będą to gotowe propozycje lekcji zdalnych do przeprowadzenia z uczniami, webinary dla nauczycieli i osób pracujących z dziećmi i wspierające ich w przygotowaniu zdalnych zajęć, banery oraz inne grafiki do wykorzystania podczas realizacji i promocji akcji DBI. Lokalni organizatorzy DBI mogą także wziąć udział w konkursie na najciekawszą inicjatywę. Na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów akcji.

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz grafiki promujące DBI można znaleźć na stronie: dbi.pl [1]

Marta Kuca

W pomarańczowo – niebieskich barwach, grafika od organizatora na którym widnieje tekst Wspieramy Dzień Bezpiecznego Internetu Działajmy razem!, www.dbi.pl oraz grafika ludzika - smartfona kręcącego kulą ziemska na palcu wskazującym i loga współorganizatorów: NASK, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, saferinternet.pl, Komisja Europejska, INHOPE ins@fe, Fundacja Orange