Wolontariusze dla WOŚP!

Utworzono dnia 06.02.2020

W piątek, tuż przed 28 finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego pomogli sztabowi z MGOK z Olsztynka w organizacji tzw. imprezy zamkniętej na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Waplewie. Zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie pomogli wesprzeć zbiórkę na rzecz WOŚP poprzez udział w loterii fantowej oraz kiermasz ciast i ciasteczek.

Tegoroczny finał WOŚP organizowany był pod hasłem „Wiatr w żagle” - dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w zbiórce środków na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Ktoś kiedyś powiedział… „Konkurują ludzie mali. Współpracują duzi. Pomagają wielcy.”

Swoją postawą i zaangażowaniem w różne akcje staramy się dążyć do bycia dobrymi, empatycznymi i pomocnymi ludźmi. Wierzymy, że warto pomagać.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu, Hanna Cieśla

wykorzystano zdjęcie z zasobów Internetu