Ferie

Utworzono dnia 12.02.2018

Podczas ferii zimowych ( 22.01- 02.02.2018r. ) w ZS-P w Waplewie odbywały się   codziennie trzygodzinne różne zajęcia: rekreacyjno - sportowe, plastyczne, muzyczne, kulinarne, bal karnawałowy i wycieczka do Warszawy  dla chętnych uczniów.
Ogółem z tej formy skorzystało 23 uczniów klas I-VII.
Nasi wychowankowie podczas warsztatów plastycznych malowali pejzaże zimowe, wykorzystując różne techniki malarskie, grali w gry planszowe, ćwiczyli przy tym spostrzegawczość i logiczne myślenie. W innym dniu natomiast doskonalili swoje talenty kulinarne, piekąc ciasteczka i babeczki. Bawili się na balu karnawałowym, na który przygotowali oryginalne kostiumy i maski. Wielu z nich otrzymało nagrody i wyróżnienia za  ciekawe pomysły i ich prezentację. W kolejnym dniu swoje talenty mogli sprawdzić miłośnicy muzyki i śpiewu. Były to zabawy z mikrofonem i karaoke. Uczniowie przypomnieli sobie, także  jak należy udzielać pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, ponieważ  szybkie i zdecydowane działanie może uratować komuś życie. W czasie ferii odbyła się również wycieczka pociągiem do Warszawy. Poza zwiedzaniem stolicy uczniowie skorzystali z lodowiska na Stadionie Narodowym. Była to dla nich prawdziwa  przyjemność i frajda. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia sportowe. Uczniowie grali w piłkę siatkową, ręczną i uczestniczyli w innych zabawach ruchowych, w myśl słów: ,,W zdrowym ciele - zdrowy duch”.
Uczniowie w bezpieczny i aktywny sposób spędzili ferie. Zdobyli nowe umiejętności, rozwinęli swoje pasje i zainteresowania, zwiększyli aktywność fizyczną. Nauczyli się racjonalnie podejmować decyzje w trudnych sytuacjach, zdobyli nowe umiejętności. W trakcie wspólnych zabaw nastąpiła integracja, ponieważ to najlepszy moment, żeby uczniowie lepiej się poznali i polubili.

Ferie

Utworzono dnia 12.02.2018, 18:28