Utworzono dnia 28.08.2022

Loga MEiN, Laboratoria Przyszłości, GOVTECH Polska

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.
W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
Dzięki udziałowi w projekcie nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 60 000 zł, na zakup nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych, z czego 60 % środków zostało wydanych do 31.12.2021 r., a pozostałe 40 % środków wydano do 31.08.2022 r.

Loga MEiN, Laboratoria Przyszłości, GOVTECH Polska

W ramach 60% środków wsparcia finansowego do 31.12.2021 r. zakupiono:

1. Pomoce dydaktyczne do pracowni techniki, urządzenia do druku 3D oraz zajęć techniczno-sieciowych:
  •  drukarka 3D z akcesoriami i laptopem, zestaw mikrokontrolerów wraz ze stacją lutowniczą.
  1. Pomoce dydaktyczne rozwijające kreatywność:
  • zestaw klocków magnetycznych.
  1. Zestaw mebli kuchennych wraz z wyposażeniem do pracowni kulinarnej:
  • lodówka, kuchnia gazowa, zestawy garnków, małe AGD.
  1.  Pomoce dydaktyczne do pracowni robótek ręcznych:
  •  maszyny do szycia, zestawy nici, muliny, kordonki, szydełka, druty, żelazka do prasowania.

Sprzęt będzie użytkowany na zajęciach: matematyki, geografii, chemii, techniki, informatyki, edukacji wczesnoszkolnej, pozalekcyjnych, zajęciach kulinarnych i robótek ręcznych.

Loga MEiN, Laboratoria Przyszłości, GOVTECH Polska

W ramach 40% środków wsparcia finansowego do 31.08.2022 r. zakupiono:

1. Pomoce dydaktyczne do zajęć z zakresu audio/video:
  • aparat cyfrowy ze statywem.
  1. Doposażenie do pracowni kulinarnej.

Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

DOFINANSOWANO 60000 zł ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA  Rządowa inicjatywa finansowana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i realizująca jeden z postulatów „Polskiego Ładu”  „Laboratoria Przyszłości"

GALERIE: