„Poznaj Polskę” - przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki

Utworzono dnia 08.12.2021

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dofinansowanie do organizacji wycieczki dla oddziałow IV-VIII, w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” w kwocie 15000zł.

Z dofinansowania skorzysta w sumie 41 uczniów naszej szkoły. Dzięki temu wsparciu, uczniowie wraz z opiekunami zwiedzą trójmiasto.

Dofinansowano 15 000 zł ze środków budżetu Państwa Program "Polski Ład" Przedsięwzięcie MEiN pod nazwą Poznaj Polskę. Całkowita wartość 18750 zł

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra.

Szczegółowe informacje dotyczące przedsięwzięcia można znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.