Utworzono dnia 21.02.2019

Karnawał to czas balów i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tyko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w bajkowe postaci. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia.

W piątek 8 lutego w naszym przedszkolu  odbył się Bal Karnawałowy.   Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Jedne dzieci wchodziły do sali już w swoich kostiumach, inne dźwigały je zapakowane w plecaki. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Po śniadaniu, już wszyscy gotowi do zabawy, rozpoczęli bal. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały swoje stroje. Niezliczone księżniczki, wróżki,  rycerze, piraci, strażacy, policjantki, Batmani i w wiele innych kreacji przedstawiających bohaterów bajek opanowały na kilka godzin nasze przedszkole. Nawet niektóre panie z grup postanowiły przebrać się, co wywołało jeszcze większy uśmiech na twarzach naszych wychowanków. Dzieci  świetnie się bawiły, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańców. Wszyscy uczestnicy wspólnej zabawy na zakończenie balu zostali  nagrodzeni słodkim poczęstunkiem.

Zabawa karnawałowa umożliwiła dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze a wspólna zabawa  przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom,  a to było głównym celem zorganizowanego balu. Dzieci wracały do domu we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci.

K. Chmielewska

Utworzono dnia 21.02.2019, 10:44