Utworzono dnia 21.01.2019

„Dziś mają swoje święto,
więc sto lat im śpiewamy.
A potem prosto z serca
Buziaki przesyłamy”

D. Kluska

17 stycznia odwiedzili nas niezwykli goście, nasze najukochańsze babcie i wspaniali dziadkowie. Okazja ku temu była, zbliża się przecież ich święto.
Punktualnie o 12.00 wszystkie przedszkolaki wkroczyły do pięknie przystrojonej i wypełnionej po brzegi sali, na której czekali przejęci dziadkowie. Zebranych gości przywitał Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Waplewie Piotr Kolek, który złożył życzenia wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta. Następnie głos zabrał Burmistrz Olsztynka  Mirosław Stegienko.
Mali aktorzy, trochę niepewni i stremowani, w tym roku przenieśli nas na „wielkie modowe salony”, przedstawili życie dziadków w formie pokazu mody. Mięliśmy okazję zobaczyć Dziadka – łobuza i Babcię grającą w klasy; zbuntowaną młodzież, dla których najważniejsza była zabawa, wolność i luz; młode małżeństwo, z niewielkim stażem, które posiadało „super mercedesa”. Na zakończenie pokazu wystąpili „dziadek ze swoją wnuczką i babcia z wnukiem u boku”.
Przedszkolaki odśpiewały „Sto lat” oraz wręczyły swoim najbliższym przygotowane upominki.
Po części artystycznej Burmistrz Olsztynka Mirosław Stegienko, Dyrektor Piotr Kolek wspólnie z babciami, dziadkami, rodzicami i przedszkolakami zatańczyli „Kawiarenki”  Ireny Jarockiej.
Babcie i dziadkowie wzięli udział we wspólnych zabawach i konkursach, musieli wykazać się znajomością głosów swoich wnucząt, kondycją i poczuciem rytmu. Zakończeniem uroczystości był wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców, nie zabrakło pieczonych własnoręcznie ciast, babeczek, owoców.
Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tegorocznego spotkania z babciami i dziadkami. To jedna z niewielu okazji, kiedy możemy spotkać się w tak wspaniałym gronie.
Babciom i dziadkom życzymy wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze, do zobaczenia w przyszłym roku!

Utworzono dnia 21.01.2019, 14:17