Wycieczka do Biblioteki w Olsztynku

Utworzono dnia 21.02.2019

3 stycznia 2019 r. „Krasnoludki”(6l.) i „Misie”(3-4 l.) wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Olsztynku. Celem wycieczki było: kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych; kształtowanie poczucia szacunku dla książek; wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki oraz poznanie pracy bibliotekarza.

Gdy przybyliśmy na miejsce na przedszkolaków czekała już Pani bibliotekarka, która bardzo ciepło i życzliwie powitała dzieci. Na początku opowiedziała o bibliotece, a także o sposobie korzystania z niej. Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich bywało wcześniej w bibliotece ze swoimi mamami lub starszym rodzeństwem, jednak zdecydowana większość widziała tak wielki księgozbiór po raz pierwszy. Następnie pani  przeczytała dzieciom książeczkę o ulubionym bohaterze bajek – Kubusiu Puchatku.

Na zakończenie Pani bibliotekarka przygotowała do obejrzenia dla dzieci przepięknie ilustrowane książki o kosmosie, księżniczkach, zwierzętach, różnych dyscyplinach sportu i wiele innych. Dla każdego było coś, czym się interesuje. Dzieci bardzo często sięgają po książki  w przedszkolu, ale takiego wyboru się nie spodziewały.

K. Chmielewska

Wycieczka do Biblioteki w Olsztynku