CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

Utworzono dnia 19.05.2021

"Czyste powietrze wokół nas" to ogólnopolski program zdrowotny i antynikotynowy realizowany w przedszkolu już od wielu lat. W towarzystwie sympatycznego, zielonego dinozaura Dinka przedszkolaki poszukiwały źródeł dymów, dowiedziały się co i dlaczego dymi oraz jak wpływa on na nasze zdrowie.

Głównym celem programu było zwiększenie wrażliwości dzieci i rodziców na szkodliwość dymu oraz zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów. Przedszkolaki szukały znaków zakazu palenia w naszej placówce, samodzielnie przygotowały również plakaty pt.: "Gdzie jest dym?" oraz "Nie pal przy mnie".

W trakcie zajęć wykorzystywane były różne formy i metody pracy - dzieci uczestniczyły w nich bardzo chętnie. Pomocą zawsze służył Dinek, który wspierał dzieci podczas rozwiązywania zadań, uczył współdziałania w zespole i odpowiedzialności za wykonywanie wspólnych prac.

Przedszkolaki, podczas spacerów, oprócz dymu wyszukiwały również źródeł pięknych zapachów, znalazły je na wiosennej łące. Aby je zapamiętać wykonały makietę pełną kolorowych kwiatów i motyli.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji z realizacji programu.

ZAŁĄCZNIKI:

• CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS
    Utworzono dnia 19.05.2021, 17:12

Prezentacja zawiera działania dzieci w ramach ogólnopolskiego programu Czyste powietrze wokół nas.