Utworzono dnia 30.04.2021

"Bo o Ziemię dbać musimy!

Nie niszczymy, nie śmiecimy!

Śmieci z sobą zabieramy

I do koszy je wrzucamy !

Nikt żyć nie chce przecież w brudzie!

Czy zwierzątka, czy też ludzie."

Dorota Kluska

W myśl powyższego wiersza przedszkolaki postanowiły pokazać, w jaki sposób dbają o naszą Ziemię, a także o rośliny i zwierzęta, które na niej żyją. Nasi najmłodsi przez cały tydzień przygotowywali się do Święta Ziemi. Przygotowywały banery, plakaty, gazetki oraz prace plastyczne przedstawiające sposoby dbania o środowisko. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się co szkodzi naszej planecie i jak można temu zapobiegać, jak oszczędzać wodę i prąd oraz jak segregować śmieci. Okazało się, że nie wszyscy wyrzucają śmieci do koszy i śmietników. Podczas spaceru dzieci znalazły ich mnóstwo na leśnej drodze. Na szczęście, za sprawą przedszkolaków, wszystkie znalazły się w odpowiednim miejscu. Wszystko po to, abyśmy mogli jak najdłużej cieszyć się pięknem naszej planety i miejsc, w których codziennie przebywamy.

Utworzono dnia 30.04.2021, 17:00