MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI

Utworzono dnia 24.03.2021

Międzynarodowy Dzień Matematyki w przedszkolu obchodzony był 12 marca. Tego dnia przedszkolaki próbowały sobie odpowiedzieć na pytanie: Czym jest matematyka? Oraz do czego jest ona potrzebna? Po długich rozmowach okazało się, że matematyka jest wszędzie i wszyscy mają z nią do czynienia codziennie.

W Dniu Matematyki nie mogło więc zabraknąć matematycznych zabaw i zajęć. Dzieci segregowały, przeliczały, porównywały liczebność zbiorów, układały zbiory zgodnie z wskazówkami. Ponadto, wykorzystując matę do kodowania, mierzyły i porównywały długość kolorowych pasków, układały z kolorowych kubków wieże wg wzoru i z pamięci. Wszyscy przypomnieli sobie również wygląd i nazwy figur geometrycznych. Na zakończenie matematycznych zajęć przedszkolaki układały z figur kolorowe obrazy.

Był to bardzo ciekawy dzień, który dzieci na pewno zapamiętają na długo.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI

Utworzono dnia 24.03.2021, 17:18