Utworzono dnia 07.04.2021

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

Międzynarodowy Dzień Teatru  - przedszkolaki obchodziły ten dzień 26 marca. Dzień Teatru był okazją do całodziennych zabaw parateatralnych - dzieci zamieniły się w aktorów. Na początku wybrały się na wirtualne zwiedzanie teatru, wspólnie z pacynką - Tygryskiem poznały różne rodzaje teatrów, scen teatralnych, dowiedziały się kto pracuje w teatrze i jak powstaje przedstawienie teatralne. Po dużej dawce informacji dzieci same przygotowywały kukiełki, pacynki, dobrały się w małe zespoły i opracowały tematykę, scenariusz oraz scenografię do swoich przedstawień.

Był to dzień pełen emocji, wrażeń i wspaniałej zabawy. Na chwilę każdy miał szansę stać się kimś innym. Dzieci zobaczyły, że praca w teatrze, to nie tylko aktor, którego widzimy na scenie, ale również cała rzesza ludzi, bez których zorganizowanie przedstawienie byłoby niemożliwe.

Utworzono dnia 07.04.2021, 13:15