SPACEREM PO POLSCE – DZIAŁANIA W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ

Utworzono dnia 21.01.2021

Głównym celem innowacji „Spacerem po Polsce” jest rozwijanie u dzieci poczucia przynależności patriotycznej, poznanie historii, tradycji, architektury, przyrody swojego regionu, swojej „Małej Ojczyzny”, a także rozwijanie wartości takich jak: miłość i szacunek do Ojczyzny, poczucie radości i dumy z bycia Polakiem. W ramach innowacji pedagogicznej nasze przedszkolaki poznają regiony Polski, ich tradycje, stroje ludowe, gwarę. Kolejnym zadaniem było poznanie tradycyjnych potraw swojego regionu.
            Tym razem zadanie zostało zrealizowane dzięki ogromnej pomocy pani Patrycji Rz. oraz Moniki M., które za pomocą aplikacji Teams zagościły w naszym przedszkolu. Mama Lenki i Lilki oraz mama Liwii opowiedziały przedszkolakom o swojej rodzinnej tradycji wspólnego przygotowywania pierogów na święta Bożego Narodzenia. Pokazały w jaki sposób przygotowują ciasto oraz z czego składa się farsz.
          Pierogi są jedną z tradycyjnych potraw Warmii i Mazur i dzięki naszym gościom wszystkie dzieci dowiedziały się, że przygotowanie ich wcale nie jest takie trudne. Trzeba tylko odrobinę chęci, wprawy, a tradycyjna potrawa naszego regionu, a także tradycyjna potrawa na świąteczny stół, będzie pyszna.
            Bardzo dziękujemy paniom za pomoc i poświęcony nam czas, a także za podzielenie się swoimi rodzinnymi tradycjami.

SPACEREM PO POLSCE – DZIAŁANIA W RAMACH INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ

Utworzono dnia 21.01.2021, 21:23