Utworzono dnia 04.03.2021

Światowy Dzień Kota

17 lutego - dzień naszych kocich przyjaciół. W naszym przedszkolu od samego rana dzieci obchodziły to nietypowe święto. Miało ono na celu rozwijanie empatii oraz uwrażliwienie na potrzeby zwierząt, szczególnie zimą. Jeszcze przed śniadaniem przedszkolaki spotkały się on line z Misiową Mamą  - w ramach międzynarodowego projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury - na warsztatach czytelniczych "Kocie historie". Na wstępie dzieci wysłuchały wiersza o czarnym kotku, który po długim myciu zmienił swój kolor na biały.  Następnie Misiowa Mama poprosiła, aby podczas dzisiejszych zajęć przygotować mapę myśli i zamieścić na niej jak najwięcej wiadomości na temat kotów. Przedszkolaki zabrały się do pracy i wspólnie stworzyły mapę, z której wszyscy mogą dowiedzieć się jakie są rodzaje kotów, jakie mają kolory, co lubią, a czego nie lubią, jak należy się nimi opiekować i wiele innych ciekawostek.

Kolejnym, niezwykle ciekawym zadaniem warsztatowym, było stworzenie wspólnej książeczki "Kocie opowieści". Jej współautorami miały zostać oczywiście dzieci, których zadaniem było dokończenie bajki o Kotku Psotku i wykonanie do niej szaty graficznej.

Oprócz zadań zaproponowanych przez mamę Małego Misia, przedszkolaki wykonały zadania w ramach programu Uczymy Dzieci Programować. Układały kocie sudoku, a także przygotowywały trasę dla ozobota Adasia - w kształcie kota oczywiście.

Nie zabrakło również pięknych, kocich portretów i medali.

Był to wspaniały dzień, pełen wrażeń i emocji.

Utworzono dnia 04.03.2021, 16:34