Utworzono dnia 29.03.2021

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Do czego służy woda? Ile znaczy ona dla wszystkich? Ile jest wody na naszej planecie? Czy wystarczy jej dla dla całego świata? Skąd się bierze woda? Na te i wiele innych pytań dotyczących wody próbowały odpowiedzieć przedszkolaki w Światowym Dniu Wody.

Dzieci oglądały prezentację multimedialną na temat wody, następnie każda z grup wzięła udział w zajęciach związanych z dzisiejszym świętem.

Przedszkolaki składały kroplę wody z rozciętych elementów, kolorowały wodne kropelki, przeliczały je i segregowały wg wielkości. Pozowały w kropelkowej fotobudce, wykonały piękne wodne plakaty.

W ramach ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować dowiedziały sie, w jaki sposób powstaje deszcz, zakodowały drogę kropli deszczu oraz za pomocą kolorowych kubeczków, ułożyły na macie uśmiechniętą kroplę wody.

Dzieci uświadomiły sobie, że woda odgrywa bardzo ważną rolę w życiu nie tylko człowieka, ale i przyrody.

Utworzono dnia 29.03.2021, 13:56