ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

Utworzono dnia 09.04.2021

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

7 kwietnia nasze przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Zdrowia. Podczas zajęć zdalnych dowiedziały się jak dbać o zdrowie, co należy robić, aby być zdrowym i w pełni sił. Tegoroczny Dzień Zdrowia odbył się pod hasłem: "Budowanie zdrowego świata dla wszystkich" i nawiązywał do obecnej sytuacji epidemiologicznej. Dzieci rozmawiały o tym, kto dba o nasze zdrowie i jak możemy dbać o nie sami, jakie działania możemy podejmować, aby uchronić się przed chorobami. Przedszkolaki wśród najważniejszych elementów, od których zależy nasze zdrowie, wskazały odpowiednią dietę i codzienny ruch, a także wychodzenie z domu w maseczkach i odpowiednią higienę.

W poniższej prezentacji  przedstawiamy sposoby spędzania wolnego czasu przez dzieci oraz wykonane przez nie plakaty nawiązujące do Światowego Dnia Zdrowia.

Wszystkim rodzicom i dzieciom bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

ZAŁĄCZNIKI:

• PREZENTACJA "ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA"
    Utworzono dnia 09.04.2021, 15:52

Prezentacja rozpoczyna się wierszem Doroty Kluska na temat zdrowia i codziennej gimnastyki. Prezentuje ona prace dzieci dotyczące zdrowia, wykonane podczas pracy zdalnej oraz zdjęcia przedszkolaków przedstawiające w jaki sposób spędzają oni aktywnie wolny czas.