TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY W PRZEDSZKOLU

Utworzono dnia 05.05.2021

TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY W PRZEDSZKOLU

"- Kim ty jesteś?

- Ja? Polakiem! Jeszcze małym przedszkolakiem.

- Gdzie ty mieszkasz?

- W swoim domu, tam gdzie mama i gdzie tata, bo najlepiej, gdy rodzina razem się ze sobą trzyma.

(...)

- Polska jest ojczyzną moją, także twoją i też twoją.

- Jaki znak jej?

- Orzeł biały no i flaga, co na maszcie już powiewa, gdy hymn Polski dumnie śpiewam.

Powstań i zaśpiewaj pieśń, żeby Polsce oddać cześć"

Dorota Kluska

W przedszkolu dzieci omawiały dosyć trudną tematykę patriotyczną, poradziły sobie jednak wyśmienicie. Poznały symbole narodowe, śpiewały hymn państwowy, poznały położenie naszego kraju na mapie świata. Aby jak najwięcej dowiedzieć się o Polsce, jej tradycjach i regionach wykorzystywały prezentacje multimedialne oraz spotkania on line (podczas których słuchały czytanych przez rodziców baśni, legend i podań, a także spotykały się z rówieśnikami z przedszkola w Stębarku). Podczas zajęć nasi najmłodsi przygotowywali się do obchodów Święta Pracy, Dnia Flagi oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Każda grupa przygotowała piękne dekoracje swoich sal, a także kokardy narodowe i biało - czerwone kwiaty.

W piątek wszystkie dzieci przyszły do przedszkola w strojach apelowych, odśpiewały hymn państwowy, śpiewały piosenki patriotyczne, recytowały wiersze, tańczyły polskie tańce, a także brały udział w quzie wiedzy o Polsce.

Był to bardzo ciekawy i pouczający tydzień. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za ogromne zaangażowanie i serce włożone w pracę.

ZAŁĄCZNIKI:

• TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY W PRZEDSZKOLU
    Utworzono dnia 05.05.2021, 13:13

Prezentacja zawiera prace dzieci o tematyce patriotycznej, zdjęcia z zajęć, zabawy ruchowe i tańce narodowe w strojach krakowiaków. Ponadto zabawy z elementami kodowania, z wykorzystaniem kolorowych kubeczków i maty do kodowania. W prezentacji zobaczyć możemy również zdjęcia z zajęć on line. Ostatnie slajdy to grupowe zdjęcia dzieci w strojach apelowych.