Zawód weterynarz

Utworzono dnia 16.05.2021

CO WIEMY O ZAWODZIE LEKARZA WETERYNARII?

Czym zajmuje się weterynarz? Kto może nim zostać? Co trzeba zrobić, aby być weterynarzem? Jak opiekować się zwierzętami? Co lubią koty, a co psy? Kiedy udać się ze swoim pupilem do weterynarza? - na te i wiele innych pytań odpowiadała dziś grupie Misie (6 latki) pani Kasia Szaniawska, studentka Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie oraz wolontariuszka Schroniska dla zwierząt w Olsztynie. Pani Kasia gościła w naszym przedszkolu wykorzystując aplikację Teams. Podczas spotkania opowiedziała dzieciom dlaczego chce zostać lekarzem weterynarii, wyjaśniła czym zajmuje się taki lekarz, a także powiedziała dlaczego powinniśmy być ostrożni w kontaktach ze zwierzętami. Dzieci dowiedziały się również jak powinna wyglądać dieta psów i kotów oraz czego jeść nie powinny. 6 latki poznały również mowę ciała psów, zobaczyły w jaki sposób psy komunikują nam radość, niepewność, niepokój czy chęć do zabawy.

Od pani Kasi otrzymaliśmy również nagrany film, w którym mogliśmy obejrzeć jak wygląda schronisko dla zwierząt, jakie pomieszczenia się w nim znajdują oraz w jaki sposób pracujące tam osoby opiekują się jego mieszkańcami.

Spotkanie z panią Kasią zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie, od razu większość z nich podjęło decyzję, że też zostaną w przyszłości weterynarzami. Oczywiście trzymamy za nich kciuki i życzymy spełnienia marzenia. Na zakończenie przedszkolaki przygotowały piękną, pamiątkową książeczkę dla naszego gościa, w której umieściły swoje ilustracje prezentujące to, co zapamiętały z dzisiejszych zajęć.

Bardzo dziękujemy pani Kasi, która wprowadziła nas w świat zwierząt, pokazała część swojej pasji i przyszłej pracy, za poświęcony czas i wspaniałe zajęcia. Dla naszych dzieci była to cudowna lekcja empatii oraz życzliwości w stosunku do zwierząt.

Bardzo dziękujemy rodzicom za zakup karmy dla podopiecznych Schroniska w Olsztynie.

DZIĘKUJEMY - GRUPA MISIE

Weterynarz