Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Utworzono dnia 23.04.2021

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

„Czytając, nigdy nie będziesz sam” – to hasło tegorocznego Światowego Dnia Książki i Praw autorskich. Jest to święto organizowane przez UNESCO. Data jest symboliczna dla literatury światowej, ponieważ w tym dniu zmarli wybitni pisarze m. in. Wiliam Szekspir. W naszej szkole również obchodzimy ten szczególny Dzień. Z tej okazji został zorganizowany Konkurs Pięknego Czytania. Ze względu na naukę zdalną, uczniowie przesyłali nagrania czytanych przez siebie tekstów, poprzez aplikację Teams Wkrótce zostaną ogłoszone wyniki konkursu. Przedszkolaki natomiast, rozbudziły swoją wyobraźnię, wysłuchując czytanych przez nauczyciela bajek.

plakat Polskiej Izby Książki z okazji tegorocznego ŚDKiPA

źródło zdjęcia: http://www.pik.org.pl/komunikaty/872/swiatowy-dzien-ksiazki-i-praw-autorskich-2021

Katarzyna Sobotka