Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci

Utworzono dnia 01.04.2020

2 kwietnia - Międzynarodowy Dzień  Książek dla Dzieci

Święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Zachęcam, by w wolnej chwili przeczytać książkę lub jej fragment, w zależności od  możliwości. Może w tym pomóc starsze rodzeństwo lub rodzice. Polecam, szczególnie dla klas młodszych strony internetowe: lektury.gov.pl, gdzie są baśnie H. CH. Andersena oraz wolnelektury.pl, gdzie znajdują się  baśnie  Andersena i braci Grimm. Zachęcam do czytania i korzystania z zasobów internetu.

Joanna Kolek