Nasze wspomnienie o Janie Pawle II - lekcja wychowawcza on-line w klasie VII

Utworzono dnia 05.06.2020

100. rocznica urodzin naszego wielkiego Polaka- Karola Wojtyły, który został papieżem, jest okazją do wielu refleksji.

Każdy na swój sposób wspomina Ojca Świętego. Uczniowie klasy VII, z wychowawcą, wrócili w myślach do uroczystego nadania imienia Jana Pawła II naszej szkole, do wartości, którymi papież kierował się w życiu i pozostawił je nam jako drogowskazy, za którymi możemy podążać, żeby nie pogubić się w codziennym życiu jak we mgle.

Julia Szczepańska recytowała wiersz o Janie Pawle II, obejrzeliśmy również fragmenty filmów z pielgrzymek Ojca Świętego, posłuchaliśmy wzruszających piosenek: ,,Biały pasterz” i ,,Nie zastąpi Ciebie nikt”.

Lekcja wprowadziła wszystkich w nostalgiczny nastrój, pełen powagi, tkliwości i zadumy. Widać  było to na twarzach uczniów, bo przecież każdy poprzez swoją wrażliwość dostrzega dobro, miłość i wiarę, które emanują od Ojca Świętego. Posiadał on  bowiem niezwykły dar – jakiś niewidzialny klucz, którym otwierał  wszystkie ludzkie serca.

Powtarzamy zatem słowa piosenki :,, Nie zastąpi Ciebie nikt”, a jednocześnie wracamy w myślach i wspomnieniach do patrona naszej szkoły i wtedy jest znowu z nami.

Jolanta Rutkiewicz

Marta Kuca