Wizyta Ministra Edukacji Narodowej - wrzesień 1996

Utworzono dnia 25.10.2022, 19:24

5 września 1996 roku wszyscy z przejęciem oczekiwali, aż naszą nową szkołę zaszczyci swoją obecnością Minister Edukacji Narodowej - Jerzy Wiatr.

Na spotkanie przybyli również p. Irena Petryna, Kurator Oświaty, Burmistrz Olsztynka, Wojewoda Olsztyński i wielu innych gości, a także dziennikarze i telewizja gdańska.

Kwiatami i serdecznymi słowami przywitali ich uczniowie klasy VIII, a brawami cała społeczność uczniowska. Dedykowany gościom, krótki program słowno-muzyczny, przygotowany przez p. Jolantę Rutkiewicz i p. Danutę Król, przyjęty został z wielką sympatią.

Wiele ciepłych słów skierowali do zebranych zarówno p. Irena Petryna, jak też  Minister Edukacji Narodowej - Jerzy Wiatr.

O godzinie 18.10 w Panoramie Gdańsk można było obejrzeć krótki reportaż z tej wizyty.

Wpis w kronice "W nowym roku szkolnym życzę Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom wiele radości i niezapomnianych wrażeń, które niech zostaną na całe Zycie. Minister Edukacji Narodowej – Jerzy Wiatr" i dwa zdjęcia: na jednym Minister przemawia, na drugim wpisuje się do kroniki.