„Akademia Kompetencji kluczowych” rozwijali kompetencje matematyczne oraz kompetencje w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii.

Utworzono dnia 08.02.2021, 10:49
W grudniu uczestnicy projektu „Akademia Kompetencji kluczowych” rozwijali kompetencje matematyczne oraz kompetencje w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii.

Uczniowie oddziału VI A ćwiczyli asertywną komunikację. W tym celu udali się na wirtualne zakupy. Każdy z uczestników zajęć miał przygotować pięć przedmiotów przeznaczonych do sprzedaży i określić ich ceny. Następnie „handlarze” zachęcali klientów do zakupu konkretnych rzeczy. Klienci mieli okazję się „targować” ze sprzedawcą, wymieniać przedmiotami w okazyjnej cenie i oczywiście asertywnie odmawiać, gdy dana rzecz nie była im potrzebna. Na koniec należało sporządzić rachunek dla kupującego.

Uczniowie oddziału IV utrwalali poznane zasady pisowni wyrazów z „ó”, „u”, „rz” i „ż”. Rozwiązywali ortograficzne sudoku. Zadanie wymagało od nich logicznego myślenia polegającego na właściwym rozmieszczeniu wskazanych wyrazów.

Monika Trochom, Wanda Redys