Kompetencje w zakresie wielojęzyczności.

Utworzono dnia 05.01.2021, 11:50

W listopadzie uczestnicy projektu „Akademia Kompetencji kluczowych” rozwijali kompetencje w zakresie wielojęzyczności.

Uczniowie oddziału VI A na lekcji języka polskiego przeprowadzili dyskusję na temat wartości istotnych w życiu każdego człowieka. Analizując wypowiedzi Jana Pawła II, słusznie zauważyli, że jedną z takich wartości jest miłość do Ojczyzny. Pokreślili, że ważną datą w historii naszego kraju jest Odzyskanie Niepodległości obchodzone 11 listopada. Ponadto utrwalili słownictwo anglojęzyczne związane z tym wydarzeniem i ustalili pochodzenie słowa patriotyzm.

Ponadto stworzyli listę własnych złotych myśli pochodzących z języka łacińskiego. Ich zadanie polegało na znalezieniu ciekawej sentencji, przetłumaczeniu jej i wskazaniu autora. Ważne było również to, by wybrana sentencja miała charakter pedagogiczny i motywowała do podejmowania konkretnych działań.

Uczniowie oddziału VII B wykonali maski. Przypomnieli sobie nazwy części ciała w języku angielskim i niemieckim. Opisywali swoje emocje i uczucia oraz wskazywali sytuacje, w których mogą być przez nich przeżywane.

Wanda Redys

Monika Trochim